Router ASUS RT-N10 Problem z podłączeniem

Witam serdecznie , mam następujący problem … Już jakiś czas temu kupiłem Router ASUS RT-N10 i miałem go podłączonego pod MODEM THOMSON TCM420 i wszystko działało poprawnie przez Wi-Fi chodziło Playstation 3 , TV i komórka pożniej sprzedałem PS3 i odłączyłem Router , niedawno zaczął się sypać internet tzn. Po włączeniu komputera internet włączał się po 15 , 20 czy 30 minutach , nie pomagał format ani nic no i zadzwoniłem do dostawcy internetu w ty wypadku jest to Spółdzielnia gość przyszedł powiedział że modem zepsuty i wymienił na nowy CISCO EPC3008 i faktycznie internet śmigał jak marzenie dużo szybciej niż wczesniej bo chyba obecny modem ma wiekszą przepustowość smile.png

 

c77efa433311.jpg

 

Podłączam wszystko , klikam dalej i wyskakuje taki komunikat …

 

e417e418d797.png

 

Nie moge zresetować ustawień ani nic bo nie moge wejść do panelu sterowania nawet 192.168.1.1 bo nie chce połączyć , pewnie dlatego że nie moge dokończyć tej instalacji Routera bo wcześniej jak miałem stary modem i zakonczyłem instalacje to samo przełączało na ta strone i można było wszystko poustawiać smile.png

 Nie rozumiem, czemu podpinasz LAN1 do modemu a nie do PCta?

No jak to jak podpinam ? dobrze podpinam :slight_smile: Z gniazdka idzie mi biały kabel ten co jest wkręcony do modemu + do modemu mi idzie biały kabel z komputera “ETHERNET” i teraz odpinam ten kabel ETHERNET od modemu i wpinam do ROUTERA w gniazdo WAN a dodadkowym kablem ethernet łącze modem z routerem tzn. w Routerze wpinam do gniazda LAN1 a w drugi koniec kabla do modemu gdzie wcześniej był kabel BIAŁY Ethernet który teraz jest wpięty do gniazda WAN w routerze …

 

No chyba że coś robie zle to napisz jak mam to zrobić z góry dziekuje :slight_smile:

Jak wołowi na granicy, jeden kabel z modemu do routera gniazdo wan, drugi kabel z routera gniazdo lan1 do peceta. prościej się nie da

Ty czytasz wogole co ja Ci pisze ? Podłączam dokładnie tak jak Ty napisałeś …

 

I problem rozwiązany , podpiete miałem dobrze , wystarczyło ZRESETOWAĆ Router … I działa.

To trzeba było jasno napisać który kabel skąd dokąd jest podpięty, a nie motać " bo ten kabel był tu podpięty, to jeden koniec przepiąłem tu, a drugi koniec drugiego kabla podpiąłem tam gdzie wcześniej był koniec pierwszego"

 

Po za tym ciesze się że ci już hula.