Router bez WPS jak połączyć urządzenie z WPS

Problem jest taki, że mam router WiFi bez WPS na DD WRT i jest urządzenie, które chcę podłączyc do tego routera przez WiFi ale to urzadzenie moze połączyć się tylko przez WPS jak to ominąć? Sieć zabezpieczona WPA, hasła ani pinu nie mogę wpisać bo ono łączy się tylko przez WPS do sieci. Moze przez filtrację MAC, ma ktos pomysł?

Co to za urządzenie?

 

O ile istnieje taka możliwość, spróbowałbym podłączyć je do komputera na czas konfiguracji np. przez USB i dalej skonfigurował ręcznie połączenie WiFi.

 

 

Urządzenie nie ma żadnej możliwości konfiguracji WiFi łączy się automatycznie tylko przez WPS musiał bym mieć niezabezpieczoną sieć WiFi lub połączyć urządzenie kablem z routerem no ale nie o to chodzi.

 

Czy jest jakaś funkcja w routerach, która pozwala na podłączenie jednego urządzenia bez uwierzytelnienia? Ewentualnie żebym mógł wpisać MAC urządzenia do routera, które nie musiało by mieć hasła lub pinu do WiFi? Ja wiem, że to dosyć duża dziura w zabezpieczeniach ale możliwość ataku jest minimalna

Wciąż nie ujawniłeś co to za urządzenie, jakaś tajemnica?

 

 

Masz możliwość podpięcia tego po skrętce - zrobiłeś to, by sprawdzić ustawienia na urządzeniu? - podłączasz przewodem na czas skonfigurowania, potem rozłączasz. Nie znam osobiście urządzenia sieciowego, które nie dawałoby takiej możliwości.

edit:

Alternatywnie - pożycz router, który ma WPS.

Zapisz jego konfiguracje do pliku i stwórz router zombi - sklonuj adres MAC twojego routera, ustaw taki sam SSID i hasło. Wyłącz swój router, włącz zombi i skonfiguruj urządzenie przez WPS. Po konfiguracji przywróć ustawienia pożyczonego routera z pliku, podłącz swój WRT. Jak dla mnie - powinno zadziałać.

Po prostu chcę podłączyć urządzenie do routera na DDWRT ale z tego co widzę to router nie ma przycisku WPS (jest inny opcjonalny ale na DDWRT ma chyba inna funkcję) ani firmware nie oferuje usługi a urządzenie, które chce podłączyć pod WiFi łączy się tylko po WPS.

 

Do routera DDWRT podłączyłem inny router po skrętce, który ma WPS i działa no ale ile tych routerów będę miał w szeregu bo juz są 2 plus trzeci z WPSem dla jednego urządzenia? Dlatego szukam opcji żeby podłączyć urządzenie pod router DDWRT omijając jakoś WPS. Urządzenie pod WPS może wymagać losowego uwierzytelnienia WPS a przecież nie będe robił co chwila routera zombi. Musze mieć funkcję gdzie wpisze adres mac, który nie wymaga uwierzytelnienia pod WiFi taki wyjątek.

Nie musisz mi tłumaczyć po raz trzeci twoich zamiarów, ja rozumiem, niestety Ty chyba nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę, albo coś mieszasz.

 

  1. Nie spróbowałeś konfiguracji WiFi urządzenia po skrętce (masz taką możliwość podłączenia przecież)

  2. Nigdzie nie wspomniałem, że drugi router z WPS ma zostać na stałe jako drugi - ma on jedynie posłużyć wyłącznie tymczasowo do konfiguracji będąc klonem (zombi) tego DDWRT -> ma mieć dokładnie ten sam SSID, hasło i na wszelki wypadek także MAC jakie ma DDWRT.

Na czas konfiguracji rzeczonego Urządzenia wyłączasz ruter z DDWRT, włączasz tylko skonfigurowanego klona na którym uruchamiasz WPS - urządzenie pobiera ustawienia. Wyłączasz klona, włączasz DDWRT, urządzenie powinno połączyć się z DDWRT, bo pobrało już ustawienia z klona.

  1. Pierwsze słyszę o losowym uwierzytelnianiu WPS - coś mylisz pojęcia - WPS - to skrót od Wireless Protected Setup - uruchamiasz raz, urządzenie pobiera dane niezbędne do połączenia > SSID, hasło. Przydzielaniem reszty zajmuje się router.

Kolejną konfigurację WPS będziesz musiał odbyć po: a) zmianie danych dostępowych na routerze: SSID / hasło; b) po zresetowaniu urządzenia do ustawień fabrycznych.

Raz skonfigurowane urządzenie możesz potem na Routerze dać do listy zarezerwowanych adresów, żeby za każdym razem DHCP nie przydzielał urządzeniu innego IP.

 

No niestety nie jest to takie proste jak w teorii bo wystarczy wyłączyć urządzenie z WPS (brak prądu) i czasami trzeba od początku, w przypadku przycisku  WPS to OK ale jeśli za każdym razem osoba  umiejąca tylko nacisnąć przycisk on/off ma to wszystko konfigurować to nie da rady.

Będzie musiało zostać na kablu i 3 routerach.

 

Nie ma możliwości żadnej konfiguracji urządzenia jest tylko WPS i koniec kropka, nie ma kompromisów.