Router blokuje dostęp LAN

(Jkonieczny96) #1

Witam, mam problem z routerem. :slight_smile:

Mój router to Pentagram P6341, używam go tylko jako rozdzielacza kabla LAN na dwa komputery, ale czasem pojawia się problem. Mój router chyba blokuje dostęp i w przeglądarce pojawia się takie okno.

Jedyna opcja żeby to ominąć to odłączanie i podłączanie kabla do skutku, aż przeglądarka pozwoli wejść na stronę podaną w adresie, a nie konfigurację routera. Nie znam się zbytnio na tym, nie wiem co zrobić by wyeliminować problem, który pojawia się na moim komputerze i na laptopie siostry. Prosiłbym bardzo o pomoc, co zrobić by temu zaradzić? mam dość ciągłego bawienia się kablem. :?

(Jimasek) #2

DHCP masz wyłączone na tym Pentagramie?

(roobal) #3

Z tego co ja rozumiem, to używasz tego routera jako przełącznika? W jaki sposób podłączasz urządzenia? Masz jakiś inny router albo modem? Jak to wszystko dokładnie podłączasz?

Jeśli podłączasz jakiś modem i komputery do przełącznika w routerze, to w taki sposób nie podłączysz komputerów do sieci. Chyba, że ISP przydziela Ci kilka adresów IP?.

(Jkonieczny96) #4

Włączone.

Kabel od antenki pod pierwszy port LAN, drugi port to kabel do komputera siostry, trzeci do mojego. Nie mam żadnego modemu, antenę podpiętą do routera.

(Jimasek) #5

Więc wyłącz (disable).

(roobal) #6

Skoro podłączasz antenę do portu LAN, to rozumiem, że to jest AP, a nie antena. Czy te AP posiada funkcję routingu, jeśli nie wiesz, podaj model tego urządzenia.