Router blokuje dostęp LAN

Witam, mam problem z routerem. :slight_smile:

Mój router to Pentagram P6341, używam go tylko jako rozdzielacza kabla LAN na dwa komputery, ale czasem pojawia się problem. Mój router chyba blokuje dostęp i w przeglądarce pojawia się takie okno.

http://i41.tinypic.com/70evl2.jpg

Jedyna opcja żeby to ominąć to odłączanie i podłączanie kabla do skutku, aż przeglądarka pozwoli wejść na stronę podaną w adresie, a nie konfigurację routera. Nie znam się zbytnio na tym, nie wiem co zrobić by wyeliminować problem, który pojawia się na moim komputerze i na laptopie siostry. Prosiłbym bardzo o pomoc, co zrobić by temu zaradzić? mam dość ciągłego bawienia się kablem. :?

DHCP masz wyłączone na tym Pentagramie?

Z tego co ja rozumiem, to używasz tego routera jako przełącznika? W jaki sposób podłączasz urządzenia? Masz jakiś inny router albo modem? Jak to wszystko dokładnie podłączasz?

Jeśli podłączasz jakiś modem i komputery do przełącznika w routerze, to w taki sposób nie podłączysz komputerów do sieci. Chyba, że ISP przydziela Ci kilka adresów IP?.

Włączone.

Kabel od antenki pod pierwszy port LAN, drugi port to kabel do komputera siostry, trzeci do mojego. Nie mam żadnego modemu, antenę podpiętą do routera.

Więc wyłącz (disable).

Skoro podłączasz antenę do portu LAN, to rozumiem, że to jest AP, a nie antena. Czy te AP posiada funkcję routingu, jeśli nie wiesz, podaj model tego urządzenia.