Router blokuje internet co jakiś czas

Witam. Mam nietypowy problem z moim routerem TP-Link TD-W8901G. Często miałem problemy z internetem, za które obwiniałem Orange. Albo nie świeciła się dioda Internet, albo świeciły się wszystkie potrzebne, a internetu nie było. Po jakimś czasie (godzina lub nawet kilka) lub kilku restartach wracało do normy. Parę dni temu, poirytowany sytuacją zadzwoniłem podczas takiej awarii na infolinię Orange i zgłosiłem problem. Niestety powiedziano mi, że z ich strony jest wszystko dobrze i żebym szukał przyczyny u siebie. Nie do końca im uwierzyłem, ale po pół godziny internet wrócił bez żadnej ingerencji.

Dziś rano znów się tak stało i znów wykonałem telefon. Usłyszałem takie samo tłumaczenie. Zrobiłem więc twardy reset routera, ustawiłem wszystko od nowa i działało. Parę minut temu znów nagle przestał działać internet. Diody odpowiednie świeciły, na komputerze też wyskakuje Sieć: Połączono a internetu brak. Wyłączyłem i włączyłem router - to samo. Hard reset dopiero pomógł.

Ktoś ma jakiś pomysł czemu TP-Link tak wariuje? Czyżby zbliżał się jego koniec? Do tej pory działał bardzo dobrze. Za wszelkie porady z góry dzięki.

Zaloguj się do routera i sprawdź w ustawieniach interfejsu WAN czy protokół PPP ma ustawioną opcję podtrzymywania łączności, z ang. keep alive (w niektórych routerach nazywa się to always-on). Możesz też podać statystyki łącza adsl.

W ustawieniach mam Connection: Always On (Recommended). Co do statystyk to wklejam screeny:

http://i.imgur.com/0TP89DU.png

http://i.imgur.com/NL58IPV.png

Margines SNR osiąga wartość graniczną, więc modem ma prawo zrywać połączenie, do tego występują błędy CRC. Myślę, że powinieneś zgłosić się do dostawcy i zgłosić problem, niech sprawdzą dokładnie statystyki linii. Możesz jeszcze sprawdzić czy na innym routerze występuje ten sam problem, jeśli masz taką możliwość, np. pożyczyć od kogoś, albo na samym modemie adsl.