Router blokuje upload w Operze, dlaczego?

Witam.

Z racji moich obserwacji i kilku testów, wynika że problem mam z routerem, dlatego mój temat umieszczam w tym dziale. Ale do rzeczy.

Nie wiem czemu, ale robiąc kilkukrotnie i na różnych stronach testy szybkości mojego internetu przy użyciu przeglądarki Opera, wynik jaki dostaje to średnio 50kbps, a powinno być około 320kbps (mowa o uploadzie, download za każdym razem jest prawidłowo obliczany, urzymując się na poziomie 6Mbps). Przez to przeglądanie WWW, trochę jest drażniące, jeśli strona ładuje się kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt sekund, zamiast 3-4 sekundy.

Dlaczego sądzę, że to wina routera? Z dwóch powodów. Po pierwsze, jeśli na tym samym routerze, zrobię “speed test” używając innej przeglądarki, dostaje wynik prawidłowy około 320kbps. Jednak istnieje “po drugie” (bez którego można by było oskarżyć w 100% Opere), a mianowicie, na innych routerach lub bezpośrednio przez modem, “speed test” robiony przez Opere, pokazuje 320kbps, czyli wynik prawidłowy.

W związku z powyższym, wysnułem wniosek, że to router w jakiś sposób blokuje upload Opery, jednak nie mam zielonego pojęcia, jaka opcja może za to odpowiadać (o ile moje podejrzenia są słuszne).

Mój router to D-Link DI-624 (z najnowszym Firmwarem dostępnym na stronie producenta).

Proszę o jakąś pomoc, podpowiedź, w czym szukać rozwiązania problemu.