Router + bramka VoIP - po podlaczeniu do listwy nie dziala!

systualcja wyglada nastepujaca:

kupilem router VoIP LinkSys SPA2102, podlaczylem skonfigurowalem i wszystko dzialalo, po paru dniach sterdzilem ze wygodniej bedzi mi go podlaczyc do listwy, po tym podlaczeniu router padl, wszystkie diody zgasly i nic nie da sie z tym zrobic.

Po tym zdarzeniu przypomnialem sobie ze wczesniej zdarzalo mi sie cos takiego ze komputer w czasie pracy w windowsiexp nie koniecznie przy wykonywaniu jakis skomplikowanych operacji wydawal z glosnika systemowego pojedyncze pipniecie, sprawdzilem w ksiazce do plyty glownej i bylo tam napisane ze takie pojedyncze pipniecie moze jedynie sie pojawic przy wlaczaniu kompa potem moga wystapis podwojne potrojne przy innych bledach ale pojedyncze nie. zastanawiam sie teraz co moze byc przyczyna tych dziwnych objawow, wydawalo mi sie ze to listwa ale mierzylem napiecie i wydaje sie stabilna.

nie wiem co robic napewno ja wymienie ale chcialbym wiedziec czy cos da sei z routerem zrobic :frowning: tak pieknie chodzil a tu nagle szlak go trafil, sprawdzales zasilacz CISCO ktory jest 5V daje napiecie 4V ale wydaje mi sie ze powinno wszystko chodzic :confused: nie wiem co bedzie gdy go odesle do producenta czy mi uznaja reklamacie.

boje sie ze kupie drugi i bedzie to samo… napewno do tej listwy go juz nie podlacze, ale chcialbym znac przyczyne zeby uniknac takije sytulacji w przyszlosci, czy ktos wie co to moze byc? moze mieliscie podobne sytulacjie?