Router Cerberus P6341 i problem z połączeniem laptopa WIFI

Cześć,

Mam internet z neostrady, do nie dawna miałem jeszcze router z neostrady, jednak postanowiłem zmienić go, ponieważ były z nim problemy.

Mój nowy router to jak w tytule tematu Pentagram Cerberus P6341.

Skonfigurowałem, wszystko ok - na komputerze podłączonym za pomocą kabla ethernet internet jest. Również na laptopie z wbudowanym wifi (windows vista) internet również działa (na starym routerze za nic nie chciał się polączyć)

Ale mój problem jest w tym, że dwa pozostałe komputery (stacjonarny oraz laptop z windows xp) nie chcą się połączyć za pomocą modemu wifi (http://alegro.adspark.pl/wp-content/uploads/2011/04/karta-usb-wifi-sagem-xg-760.jpg) w programie obsługującym modem wifi wyświetla moją sieć ale nie chce się z nią połączyć. Dodam że wyłączałem zabezpieczenia sieci w konfiguracji routera ale to nic nie dało, również MAC Filtr jest wyłączony (Disabled)

Co może być nie tak? Na starym routerze na tych dwóch komputerach działało bez problemu.

Czy te komputery otrzymują w ogóle normalny adres IP? Mam na myśli adres IP inny aniżeli zaczynający się od 169. Czy próbowałeś statycznie ustawić dla tych komputerów adres IP, maskę, bramę, adresy DNS - wzorując się na komputerach, które prawidłowo się łączą - we właściwościach połączenia? Jeżeli nie, spróbuj proszę tak zrobić.

Aktualizacja:

Czy ten drugi laptop nie posiada bezprzewodowej karty sieciowej? Można spróbować ją wyłączyć na czas używania modemu Wi-Fi na USB w Menedżerze Urządzeń.

Jeśli chodzi o to czy otrzymują adres ip to NIE, ponieważ nie ma między nimi połączenia, jedynie gdy zmieniam opcje w tym programie “Typ sieci” z infrastruktura na Ad hoc to jakieś tam ip otrzymują, ale połączenie jest tylko Lokalne.

Drugi laptop jest dużo starszy, nie posiada. Jeśli chodzi o ręczne ustawianie to nie próbowałem i odnośnie tego mam pytanie, wiem, że brama maska dnsy mają być takie same, a adres ip również czy tylko zmienić końcówkę? Ogólnie to jest tak, że to jest sytuacja sąsiada i dzisiaj wieczorem tam się znowu wybieram, spróbuje ustawić to ręcznie, ale jeszcze wpadłem na pomysł, że może adresy mac tych dwóch komputerów w konfiguracji routera dodam.

Jak ktoś ma jeszcze propozycje co mogę spróbować to byłbym wdzięczny.

adam9870, dzięki, jak możesz to napisz jeszcze odnośnie tego adresu ip.

Ale komputer łączy się do sieci bezprzewodowej czy w ogóle nie? Jaki adres IP otrzymuje po połączeniu? Jeżeli z puli 169, to jest to tak zwana APIPA (więcej pod linkiem). Dzieje się tak w sytuacji, kiedy komputer nie może uzyskać od routera danych konfiguracyjnych sieci (IP, maska, brama itd.).

Co do adresów IP, jeżeli mój laptop otrzymuje następujące dane:

To na drugim komputerze w domu, mogę przykładowo ustawić:

(jeżeli mam w domu 2 komputery to będą one otrzymywać zwykle albo 192.168.1.101, 192.168.1.102, 192.168.1.103, góra 192.168.1.104, dlatego jeżeli ustawię na sztywno adres 192.168.1.114, albo 192.168.1.120, to na pewno nie będzie tak, że zostanie on przypisany automatycznie przez router dla któregoś komputera i obydwa będą miały ten sam adres).

DNS zwykle ustawiam na OpenDNS: 208.67.222.222, 208.67.220.220, albo TP: 194.204.152.34, 194.204.159.1

Również mam router Pentagrama i o ile na Windows 7 wszystko jest w porządku, to na laptopach z XP z programami służacymi do łączenia się poprzez WiFi miałem problem, dlatego musiałem pozbyć się zabezpieczeń w sieci.

Po skonfigurowaniu ręcznie adresacji, proponuję spróbować spingować jeden komputer do drugiego i odwrotnie (uwaga, może być błąd podczas pingowania, jeżeli komputery posiają włączoną zaporę), a przynajmniej adres routera. Czyli start - uruchom (albo logo Windows + R) - cmd - w konsoli polecenie np. ping 192.168.1.100 (w moim przypadku to adres bramy).

Podczas ustawiania ręcznie proszę wzorować się na komputerze, który otrzymuje dane automatycznie.

Może potrzebne są sterowniki do tego modemu USB? To tylko taka luźna myśl, nie używam takowych.

Proszę sprawdzić na routerze ustawienia serwera DHCP, ustawienia zapieczeń, filtrowania MAC itp. Nie wiem, co jeszcze mogę poradzić.

http://www.goldenline.pl/forum/605846/k … dows-vista

Pozdrawiam.

kondiq ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Aktualnie jestem i próbuje, ustawiłem ręcznie na podstawie adresów z visty która jest podłączona za pomocą wew. wifi laptopa, na laptopie z xp nic nie rusza… nie ma wgl żadnego połączenia, gdy wpisuje ipconfig/all po prostu nośnik odłączony…

@nazwa tematu, już poprawiam.

A jak jest w Menedżerze urządzeń (start - uruchom - devmgmt.msc)? Czy w ogóle ten modem USB jest wykrywany?

Ja bym spróbował podłączyć ten modem i sprawdzić jak będzie na tym laptopie, o którym piszesz tutaj:

Jeżeli cały czas będzie źle, ja bym obstawiał winę modemu.

Aha, ustawienia routera, strona dotycząca kanałów i trybów nadawania (b, g, b+g) - można spróbować zmieniać ustawienia.

Jeżeli to nie zadziała, nie mam pomysłów.

Tak, okazało się, że ten modem ma standard 801.11b a w routerze było ustawione standard 801.11n. Sam na to wpadłem, ale widzę, że jakbym się poddał to odpowiedź czekała już na forum :smiley:

Aktualnie wszystko działa, dziękuje wielkie za pomoc, na tym forum zawsze takową otrzymuje i to w tak szybkim czasie, niesamowite

Jeszcze raz wielkie dzięki

pozdrawiam, kondiq.

edit. nie odbyło się bez ręcznego ustawiania ip, maski itd aż po dnsy (na przyszłość dla innych)