Router czesto zrywa połączenia


(Kostrzak16) #1

Witam! Mam routera Linksys WRT54GC ,który zrywa mi połączenia nawet do kilkunastu razy dziennie. Czy moge probować zmieniać coś w konfiguracji(jak ?) czy może zmienić rutera(na jakiego?). Ciekawe ,ze czesto zdarza sie tak ,ze zrywa połączenie tylko na laptopie a u mnie wszystko okej, oraz na odwrot na stacjonarnym nie mam netu a na laptopie w pokoju obok jest.

Prosze o porade i z góry dziękuje


(tacyer) #2

Z góry poleciłbym Ci zakup Asmax'a. Z tego wynika że masz jakiś błąd w podzieleniu. Nie mam takiego routera ale wejdź w konfiguracje i poszukaj Diagnostik test czy jakoś tak, powinno wykazać z czym jest problem.


(Kamil2993) #3

Wg., mnie najlepszy router to "PENTAGRAM"


(Zbych ) #4

Mam ten router jakieś 5 miesięcy i jeszcze nie zdażyły mi się z nim jakieś problemy i nigdy nie zauważyłem aby któryś z 2 podłaczonych laptopów tracił neta a oba laptopy często równocześnie pracują , proponuje zresetować router (dziurka pod podstawką) i na nowo go skonfigurować , najlepiej aby wszystko działało na ustawieniach auto. Pozatym router daje bardzo mocny sygnał bo z średnim sygnałem dociera nawet 3 piętra wyżej (przez co najmniej 3 betonowe płyty podłogowe i jeszcze ściany)


(Agatonster) #5

kostrzak ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Kostrzak16) #6

dodam jeszcze ze ja mam wersje bez antenki ,ale jej brak raczej nie jest powodem zrywania polaczen. Na pewno nie na stacjonarnym komputerze. Mysle ze moze to byc problem w konfiguracji ,ale nie wiem jak i gdzie mam zmienic te ustawienia :confused: