Router czesto zrywa połączenia

Witam! Mam routera Linksys WRT54GC ,który zrywa mi połączenia nawet do kilkunastu razy dziennie. Czy moge probować zmieniać coś w konfiguracji(jak ?) czy może zmienić rutera(na jakiego?). Ciekawe ,ze czesto zdarza sie tak ,ze zrywa połączenie tylko na laptopie a u mnie wszystko okej, oraz na odwrot na stacjonarnym nie mam netu a na laptopie w pokoju obok jest.

Prosze o porade i z góry dziękuje

Z góry poleciłbym Ci zakup Asmax’a. Z tego wynika że masz jakiś błąd w podzieleniu. Nie mam takiego routera ale wejdź w konfiguracje i poszukaj Diagnostik test czy jakoś tak, powinno wykazać z czym jest problem.

Wg., mnie najlepszy router to “PENTAGRAM”

Mam ten router jakieś 5 miesięcy i jeszcze nie zdażyły mi się z nim jakieś problemy i nigdy nie zauważyłem aby któryś z 2 podłaczonych laptopów tracił neta a oba laptopy często równocześnie pracują , proponuje zresetować router (dziurka pod podstawką) i na nowo go skonfigurować , najlepiej aby wszystko działało na ustawieniach auto. Pozatym router daje bardzo mocny sygnał bo z średnim sygnałem dociera nawet 3 piętra wyżej (przez co najmniej 3 betonowe płyty podłogowe i jeszcze ściany)

kostrzak ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

dodam jeszcze ze ja mam wersje bez antenki ,ale jej brak raczej nie jest powodem zrywania polaczen. Na pewno nie na stacjonarnym komputerze. Mysle ze moze to byc problem w konfiguracji ,ale nie wiem jak i gdzie mam zmienic te ustawienia :confused: