Router czy livebox?

Czesc wszystkim xD Na gwiazdke dostalem sprzet edimax wireless adsl2 ar-7084ga. Na pudelku jest napisane ze to router ale kolega upiera sie ze to livebox bo nie ma routera do neostrady i ze tylko liveboxy dzialaja na neo. A jak mu powiedzialem ze dziele neostrade przez router to sie smai ze mnie;/ Wiec prosze Was o odp na moje pytanie : Czy edimax wireless adsl2 ar-7084ga to router czy livebox i jakie sa roznicemiedzi liveboxem a routerem…??? Z gory dzieki xD

no cóż :slight_smile: zalecam lekturę danych tego sprzętu :smiley: http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C0181155

To powiedz koledze że się nie zna, bo ja neo dziele przez Router Linksysa WAG 200G i wszystko normalnie działa, a LiveBox to totalna porażka

oczywiście, że Twój sprzęt nadaje się do podłączenia pod neostrade (Annex A),

a co do Liveboxa, to też jest to router - tylko, że model bodajże z 2005 :wink: nie oferuje on szyfrowania WPA2 itp.

martin6077 czytalem dzis o tym tylko tyle ze na allegro i tam tez to samo napisane:P A tak ogolnie to powiedzialem wychowawcy (informatyk) ze mam neostrade przez router dzielona i on jakos sie nie zdziwil;D jestem w Zarzadzaniu Informacja i cala klasa sie nie zdziwila tylko ten jeden wyrzutek;/ taki typek ktory z kazdego chce zrobic debila by inni go “podziwiali” ;/ na marginesie : nienawidze takich ludzi ktorzy udaja ze sie znaja a tak naprawde nic nie wiedza;/ OK THX WSZYSTKIMZA POSTY TERAZ WIEM ZE TO JA MIALEM RACJE xD

wątpie czy by kłamali pisząc nieprawde na pudełku :smiley:

To może ja też skorzystam z okazji i zadam pytanie w tym temacie.

Mam Liveboxa i chcę zamiast niego podłączyć router, jaki byłby odpowiedni, najlepszy :mrgreen: ?

Ja też mam pytanie jaki ma zasięg livebox przez wi-fi bo słyszałem że to wi-fi to lipa 10m to max.

LiveBox to MARNIUTKI router, i firmware od TP.

A tak apropo to kolega niezły jest ^^ skoro tak mówi.

LiveBox ma raczej marny zasięg, chociaż można tuning i zewnętrzną antenkę lepszą podłączyć. Ja tam bym w życiu nie wziął LB, router z odkrecaną antenką najlepiej :slight_smile:

Nawet nie 10 m

Ja bardzo polecam ten router : edimax wireless adsl2 ar-7084ga, bardzo dobry i bezproblemowy (za jednym wyjatkiem, kiedy wgralem pliki z plyty co sie zaczelo na drugi dzien walic;/ ale zobaczylem na forum i tam bylo ze ten sprzet tak ma i link, sciagnelem, wgralem i cacy ;] ) a jesli chodzi o zasieg to niepatrzylem jaki max ma ale na pierwszym pietrze w domu to na calym pietrze ma jakosc max “doskonala”.

Proszę nie siać takiej propagandy. Zasięg spokojnie wystarczy aby mieć internet w całym domu, a dom mam duży. Nie wierzę, żebym miał jakiś szczególny model. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A poza domem to nawet ponad 50 metrów, fakt, że tylko jedna ściana i jest livebox.

No może i u Ciebie to hula jak piszesz ale u mnie livebox przez jeden sufit nie chce śmigać na wifi a po za tym nie wiem czemu pingi na Counter Strike miałem znacznie wyższe a mam tani router za 150 zł i wszystko śmiga jak złoto.

Podsumowując nie polecam Livebox-a totalna porażka! !!

LiveBox jest tańszy jak 150złotowy router ^^.

Ja proponuje zakup Routera Linksys WAG-200G - sam go używam (posiada 4 porty lan i Wi-Fi) i jestem bardzo z niego zadowolony!!

Ja proponuje zakup Routera Linksys WAG-200G - sam go używam (posiada 4 porty lan i Wi-Fi) i jestem bardzo z niego zadowolony!!

Więcej wykrzykników nie było? Proszę poprawić temat na konkretny i błędy. Na forum używamy polskiej pisowni. Nie zastosowanie się do prośby spowoduje szykany przewidziane regulaminem.

Ja mam podzieloną Neo przy pomocy routera Linksys wag200g, i u Mnie w mieszkaniu działa bezproblemowo, jak również udostępniam go znajomemu na drugim piętrze(ja mieszkam na parterze). Siła sygnału jest słaba ale necik u Niego śmiga bezproblemowo.

Czy aby zainstalować ten router Linksys WAG200G muszę najpierw odinstalować sterowniki modemu,który otrzymałam przy zakupie Neostrady, czy nie muszę tego robić?