Router czy switch?

Witam !

Potrzebuje pomocy bo nie wiem co wybrać Router czy switch . Moja kobieta (totalny laik) posiada w domu kabel do neta wiem tylko ze jest on biały i idzie od Pana Darka, nie wiem kto jest dostawca neta dla Darka ale wiem ze on ma router i jeden kabelek jej udostępnił więcej nie ma mowy, a do mojej kobiety teraz przeprowadziła sie jej siostra która też by chciała neta no i tu jest kłopot jak je pogodzić mając tylko ten jeden kabelek od Pana Darka ?? Dodam ze maja 2 lapki żaden z nich nie posiada Wi-Fi i biegają na Windows Vista.

Pan Darek niechętnie współpracuje wiec na jego pomoc raczej nie mam co liczyć.

Pozdrawiam chudzik2145

najprawdopodobniej switch.

pozdrawiam

Nie wiadomo czy ruter pana Darka przydzieli ip dwóm urządzeniom więc żeby być pewnym na 100% najlepiej jest kupić ruter. :wink:

jak nie przydzieli to sobie sami przydzielą ;]

chyba że ma taki drogi sprzęt gdzie można zrobić wiele wiecej w sprawie ograniczeń niż w takim z biedronki za 200 PLN ( w co szczerze wątpie ;] )

pozdrawiam

chudzik2145 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

Witam,

Ja też bym sugerował routerek np. jakiegoś LinkSys’a od raz u z WiFi i nie ma problemu. Ustawić klasę adresową na zgoła odmienną niż jest u Pana Darka i nie powinno być problemu.

Pozdrawiam

JESTEM ZA :!: .

Z tym że router ten musi być routerem do kablówki. Kolego mam małe ale do tego wszystkiego . " KTO WAM TO WSZYSTKO SKONFIGURUJE " ?

Witam,

Nie bardzo rozumiem skąd przeświadczenie, że to ma być router do kablówki? Na jakiej podstawie ten osąd?

Wg mnie powinien to być klasyczny router z wejściem WAN na RJ-45 (zwykły kabel ethernetowy). Przecież kabelek już jest i nawet jest używany do podłączania jednego laptopa. Więc wydaje mi się, że to jest kabel ethernetowy.

Pozdrawiam

może dlatego że router do kablówki podłączany jest do modemu kablowego, a modem ten dla routera oferuje zawsze podłączenie poprzez kabelek ethernet ze złączami rj-45.

pozdrawiam