Router czy switch?

(Chudzik2145) #1

Witam !

Potrzebuje pomocy bo nie wiem co wybrać Router czy switch . Moja kobieta (totalny laik) posiada w domu kabel do neta wiem tylko ze jest on biały i idzie od Pana Darka, nie wiem kto jest dostawca neta dla Darka ale wiem ze on ma router i jeden kabelek jej udostępnił więcej nie ma mowy, a do mojej kobiety teraz przeprowadziła sie jej siostra która też by chciała neta no i tu jest kłopot jak je pogodzić mając tylko ten jeden kabelek od Pana Darka ?? Dodam ze maja 2 lapki żaden z nich nie posiada Wi-Fi i biegają na Windows Vista.

Pan Darek niechętnie współpracuje wiec na jego pomoc raczej nie mam co liczyć.

Pozdrawiam chudzik2145

(Bor1904) #2

najprawdopodobniej switch.

pozdrawiam

(Akira3179082) #3

Nie wiadomo czy ruter pana Darka przydzieli ip dwóm urządzeniom więc żeby być pewnym na 100% najlepiej jest kupić ruter. :wink:

(Bor1904) #4

jak nie przydzieli to sobie sami przydzielą ;]

chyba że ma taki drogi sprzęt gdzie można zrobić wiele wiecej w sprawie ograniczeń niż w takim z biedronki za 200 PLN ( w co szczerze wątpie ;] )

pozdrawiam

(Golden Finger) #5

chudzik2145 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

(Martini M) #6

Witam,

Ja też bym sugerował routerek np. jakiegoś LinkSys'a od raz u z WiFi i nie ma problemu. Ustawić klasę adresową na zgoła odmienną niż jest u Pana Darka i nie powinno być problemu.

Pozdrawiam

(system) #7

JESTEM ZA :!: .

Z tym że router ten musi być routerem do kablówki. Kolego mam małe ale do tego wszystkiego . " KTO WAM TO WSZYSTKO SKONFIGURUJE " ?

(Martini M) #8

Witam,

Nie bardzo rozumiem skąd przeświadczenie, że to ma być router do kablówki? Na jakiej podstawie ten osąd?

Wg mnie powinien to być klasyczny router z wejściem WAN na RJ-45 (zwykły kabel ethernetowy). Przecież kabelek już jest i nawet jest używany do podłączania jednego laptopa. Więc wydaje mi się, że to jest kabel ethernetowy.

Pozdrawiam

(Bor1904) #9

może dlatego że router do kablówki podłączany jest do modemu kablowego, a modem ten dla routera oferuje zawsze podłączenie poprzez kabelek ethernet ze złączami rj-45.

pozdrawiam