Router D-link Di-524 jak wylaczyc 3 porty lan i zostawic 1

Witam

Mam router D-link Di-524 w innym pokoju niz komputer.

Jestem podlaczony do niego przez wireless.

W pokoju gdzie jest router sa 2 komputery podlaczone do routera kablem przez LAN.

Chce zrobic tak zeby w jednym z tych komputerow dzialal internet a w drugim nie.

Wireles mam zablokowane.

Jak to zrobic najprosciej.

Mam skonfigurowac cos w routerze i w kompie co ma dzialac net i wstawic jakies haslo?

Moze da sie tak zrobic zeby wylaczyc 3 porty lan i zostawic tylko 1 do tego jednego komputera co ma dzialac internet.

Bardzo prosze o pomoc lopatologicznie abym potrafil to zrobic.

Pozrawiam

Advanced -> Filters -> MAC Filters ustaw opcję:

Only allow computers with MAC

wpisz tylko MAC adres komputera na którym ma być internet.

Karty sieciowe o MACach, które nie są wpisane nie będą miały internetu.

Jeśli chcesz aby wszystkie komputery były jednak w jednej grupie Microsoft Networks, a tylko jeden miał internet, to na tych pozostałych komputerach ustaw ręcznie adres IP, maskę. Powyższa operacja dopuszczania tylko jednego MACa do routera uniemożliwia innym MACom automatyczne przydzielenie IP z routera.

a przez przypadek nie zrobi to czegoś takiego, że nie bedzie sieci w ogole na drugim kompie? bo jak ja bym to zrobil na swoim Linksysie to by w ogole nie było networka…

najlepiej to poustawiać kazdemu kompowi dany IP… nastepnie ustawic mozliwosc komunikacji dla komputera, ktory ma nie mieć neta, możliwość komunikacji tylo w sieci np. 192.168.0.0/24

Advanced > Firewall i dodajesz przepuszczenie sieci 192.168.0.0

name : rule1

action : allow

source : LAN, *

destination : (ip kompa bez netu) - start i end ten sam

protocol : * (nie podawac nr portów, ew. podać zakres 0-65536)

shedule : always


reguła nr 2 - brak dostepu z zewnatrz

name : rule2

action : deny

source : WAN, *

destination : (ip kompa bez netu)

protocol : *

shedule : always

mam nadzieje, że nigdzie nie wrzuciłem babola i tak bedzie wszystko ganiac jak nalezy :smiley:

P.S. nie pamietam jaka jest standardowo siec na D-linku, albo 192.168.0.0 albo 192.168.1.0 , ew sobie zmienisz odpowiednie adresy IP

P.S. kolejnosc regol jest wazna (najpierw puszczenie, pozniej blokowanie)

PZDR

w d-linku 524 nie będzie tylko internetu na MAC, które nie mają dostępu. natomiast switch wbudowany w urządzenie będzie nadal dział i komunikacja między portami będzie przebiegała bezproblemowo.

Użytkownik D-Link 524 oraz 624

aha. oks u mnie po prostu nie ma dostepu do całej sieci … myslelm ze w d-linku podobnie… widać sie mylilem… :wink: