Router D-LINK DI-524 - problem z konfiguracją i działaniem

(Raiden77) #1

Witam

Kupiłem na allegro nowy router (dokładnie to jest TEN).

Właśnie próbuje wszystko ładnie ustawić, ale napotykam na szereg problemów.

1. Mam stałe IP. Wpisuje w konfguracji routera wszystkie adresy bram, masek, DNS itd... wszystko jest ok, ale nie mogę z mojego komputera (który jest hostem) wejść na żadną stronę www. Jak zmienię w ustawieniach routera na dynamiczne IP, wtedy internet działa, ale bardzo wolno (transfer przy ściąganiu pliku miałem 4kb/s a moje łącze to 512). WiFi mój laptop (który teoretycznie powinien być klientem) nie wykrywa.

2. W menadżerze urządzeń w ogóle nie pokazuje mojego routera. Instalowałem sterowniki z płytki dołączonej do zestawu. Dalej nic.

3. Mój laptop nie wykrywa w ogóle WiFi. Korzystałem z konfiguratora sieci w domu i nic. Wyskakuje błąd, że karta WiFi w laptopie jest niepodłączona (chociaż jest normalnie zainstalowana i wykrywana w menadżerze).

Już sam nie wiem co i jak. Męczę się z tym już ponad 2h i nic z tego nie wynika. Proszę Was o pomoc, bo ja sam nie jestem w tym wszytskim najlepszy.

Pozdrawiam

Edit

Udało mi się już rozwiązać problem z niskim transferem. Teraz zostaje problem ze skonfigurowaniem WiFi. Nie wiem dokłądnie jak się do tego zabrać...

(Zbych ) #2

karta wifi zewnętrzna czy wewnętrzna ,załączona w biosie i na włączniku na laptopie , sterowniki do karty wifi zainstalowane? jeżeli to wszystko porobione laptop powinien wykryć sieć bezprzewodową.

(Raiden77) #3

W laptopie jarta WiFi zewnętrzna, zainstalowałem najnowsze sterowniki.

Nie wiem co to znaczy, że jest załączona w BIOSie...

(Itq5) #4

Witam

Nieprzejmuj się u mnie też nic niema.. :wink:

Tutaj moge polecić tylko jak kolega wyżej.. upewnij się, ze pstryczek na laptopie jest ustawiony na "ON" eventualnie moze to być spowodowane złymi sterownikami..

Sprawdz takie coś:

40663456vi4.th.jpg40708027tu1.th.jpg33739463za6.th.jpg95776449hn3.th.jpg

58969967hj5.th.jpg66044549ip1.th.jpg53415919pk2.th.jpg

1.) W przeglądarce internetowej zaloguj się na router.. (u mnie http://83.14.49.1) ale ty masz zapewne standardowo 192.168.0.1

2.) W zakładce Home - Wireless klikasz Enabled

SSID - pod jaką nazwą ma być widoczny twój router

Kanał - najlepiej 6 lub 13

Zabezpieczenie - WPA-PSK/WPA2-PSK

Klucz sieciowy - niezbędny do podłaczenia się do sieci..

3.) Home - LAN

Tutaj ustalasz IP pod jakim chcesz mieć router chyba że zostawiasz standardowy :wink:

Maska podsieci ustalasz sobie jaka ma być standardowo..

4.) Home - DHCP

Klikasz DHCP server na Enabled

Podajesz jaki ma być zakres IP..

Aktywujesz Static DHCP i podajesz kolejno: Nazwa np Toshiba; IP zgodnie z zakresem np 4 Adres karty MAC **-**-**-**-**-**

Klikasz Apply

Na spisie pojawia się pozycja która bedzie miała przypisywany IP zgodny z ustawieniem..

5.) Advanced - Filter - MAC Filters - Only allow....... i ponownie wpisujesz to co wcześniej aby komputer o danym IP mógł sie łaczyć przez Wi-Fi i zeby nikt niepowołany za darmo niekorzystal z internetu..

6.) W ustawieniach karty sieciowej (Wi-Fi) TCP/IPv4 - ustawiasz na automatyczne pobieranie..

7.) I uzyskujesz połaczenie.. Wybierając połacz ze spisu wybierasz swoją sieć i podając klucz cieciowy ktory sam podałeś więc niema problemu :lol:

(Raiden77) #5

Mam podać nazwę komputra, która jest ustawiona w systemie Windows (w tym przypadku laptop jest nazwany 'Firma', to mam wpisać tą nazwę?)

I skąd mam wziąc ten adres MAC?

Druga sprawa, to zauważyłem, że nie mogę włączyć karty bezprzewodowej w komputerze. Naciskam na przycisk włączający WiFi i nic. Kombinacja klawiszy Fn+f10 tez nie działa. Jest jakiś sposób, aby włączyć kartę z poziomu Windowsa?

Btw, dzięki itq5 za wyczerpującą odpowiedź!

(Itq5) #6

Możesz to wpisać ale to jest tylko nazwa dla ciebie.. mam tu na mysli to, że co wpiszesz w dane miejsce ma ci pomóc w zidentyfikowaniu komputera na przyszłość..

macjl0.th.jpgJak najedziesz myszką na pole z nazwą firmową karty pokaże ci sie adres mac :wink:

W tej kwesti niewiem za bardzo co ci doradzić..

(Raiden77) #7

Ok, juz włączyłem kartę WiFi na laptopie. Dalej nie wykrywa żadnej sieci.

Chce po prostu zrobić tak, aby mój laptop wykrywał tą sieć i mógł się z nią połączyć wpisując hasło do tej sieci. Już się w tym wszystkim pogubiłem...

(Itq5) #8

Hmm.. dziwne :expressionless: naprawde dziwne.. Albo wina routera albo wi-fi laptopa.. router można w miare szybko wykluczyć robiąć po prostu sieć otwartą niezabezpieczoną i sprawdzić czy laptop znajdzie sieć.. Jeśli jej nieznajdzie to znaczy, że wina jest ze strony wi-fi laptopa (stery albo samo urzadzenie)

Jeśli chcesz sprawdzić router to w zakładce [Home > Wireless ustaw security na "none"]

Upernij się że w zakładce [Advanced > Performance SSIDbroadcast jest zaznaczone na Enable]

Nachwile obecną niemam więcej pomysłów..

(Zbych ) #9

jeżeli włączyłeś wifi to powinny zainstalować się do niej sterowniki a w "miejsce sieciowe'" powinna ukazać się ikona połączenia i nazwa karty wifi. każdy producent laptopa dołancza do kompa oprogramowanie wspomagające działanie i wyszukiwanie sieci wifi np dell aplikacje intel proset wireless więc najlepiej jak wejdziesz na strone producenta laptopa i znajdziej odpowiednie do twojego laptopa aplikacje . pozatym szczegółowa analiza ustwien routera sprawdzić czy "włączone" w routerze sieć lan i wlan może to być pod innymi nazwami ,nie mam pod ręką tego modelu routera. pozatym router z allegro więc pewnie urzywany to i może być w nim sporo namieszane , najlepiej go zresetować do ustawien domyślnych i wszystko spokojnie poustawiać ale w tym przypadku (resetu) pozostanie tylko zabezpieczenie i przypisane hasła.

(Raiden77) #10

Nie jest to wina WiFi, bo po zresetowaniu ustawień routera laptop wykrył sieć i był z nią podłączony.

Jak ustawiłem zabezpieczenia, laptop przestał wykrywać sieć.

Złączono Posta : 01.12.2007 (Sob) 14:23

Router jest nowy.

edit

Więc sprawa wygląda następująco. Resetuje router i wszytsko gra. Laptop wykrywa sieć bezprzewodową (co prawda prędkość jest tragiczna... przy ściąganiu jest 4kb/s :/). Gdy tylko wchodzę w zakłądkę Home > Wireless i wpisuję SSID oraz ustawiam Security na WPA-PSK / WPA2-PSK i ustawiam

Preshare Key (przykładowo 11111111) to w laptop traci sieć. Co zrobić?

(Itq5) #11

Ale tracisz sieć całkowicie, że niewidzi routera czy widzi router ale masz tylko dostęp lokalny?

(Raiden77) #12

Traci sieć całkowicie.

Zresztą, jak zresetowałem wszytskie ustawienia routera, to mój laptop podłączył się automatycznie do tej sieci. Gdy był podłączony i chciałem zobaczyć tą sieć poprzez opcję "Wybierz sieć bezprzewodową" w moim laptopie to nie pokazywało żadnej sieci (mimo tego, że był podłączony).

Chciałbym mieć w domu coś w stylu hot-spot'a, gdzie wybieram sobie z listy moją sieć, wpisuje hasło i jestem podłączony.

Druga sprawa, to nie wiem co się dzieje z tym transferem. Teraz jak coś ściagałem to mam prędkość 2kb/s (na komputerze host'a). Na laptopie to samo. A mój internet to 512kbps.

I jeszcze jedno... Słyszałem, że QoS służy do rozdzielania transferu. Mój router chyba nie ma takiej opcji. Jak w takim razie mógłbym przydzielić daną częśc transferu na drugi komputer?

EDIT:

Już mi się udało rozdzielić ten internet. Ustawiłem zabezpieczenia WEP i w laptopie ustawiłem połączenie i wszytsko działa. Mam teraz pytanie, jakim programem mógłbym przydzielić daną część łącza do jednego komputera i reszte do drugiego?

Druga sprawa, na laptopie po zainstalowaniu avasta, nie działaja strony www a połączenie z internetem jest.

(Djmieszko) #13

Witam, Kolego wyłącz DHCP , na ruterze wez na statyczne ip wpisz elegancko i jak to nie pomoze to proponuje doinstalowac na laptopie(jezeli jest winxp) poprawke do sieci wifi

(Djmieszko) #14

aaaa jezeli to nie pomoze to proponuje skonfigurowac szyfrowanie WPA-PSK TKIP

(Djmieszko) #15

A No i jak wyłaczysz DHCP to recznie przypisz adresy

i brama musi byc na kompie taka jak adres ip do rutera

czyli w wypadku tego rutera 192.168.0.1, ale po obejrzeniu obrazkow widze ze masz syfrowanie wlaczone , tylko zmien na WPA-PSK TKIP

ja mialem ten sam problem i to co opisalem, pomoglo pzdr.

(Djmieszko) #16

a co do podzialu lacza slyszalem ze dzieli po rowno