Router D-LINK DI-524 - problem z konfiguracją i działaniem

Witam

Kupiłem na allegro nowy router (dokładnie to jest TEN).

Właśnie próbuje wszystko ładnie ustawić, ale napotykam na szereg problemów.

  1. Mam stałe IP. Wpisuje w konfguracji routera wszystkie adresy bram, masek, DNS itd… wszystko jest ok, ale nie mogę z mojego komputera (który jest hostem) wejść na żadną stronę www. Jak zmienię w ustawieniach routera na dynamiczne IP, wtedy internet działa, ale bardzo wolno (transfer przy ściąganiu pliku miałem 4kb/s a moje łącze to 512). WiFi mój laptop (który teoretycznie powinien być klientem) nie wykrywa.

  2. W menadżerze urządzeń w ogóle nie pokazuje mojego routera. Instalowałem sterowniki z płytki dołączonej do zestawu. Dalej nic.

  3. Mój laptop nie wykrywa w ogóle WiFi. Korzystałem z konfiguratora sieci w domu i nic. Wyskakuje błąd, że karta WiFi w laptopie jest niepodłączona (chociaż jest normalnie zainstalowana i wykrywana w menadżerze).

Już sam nie wiem co i jak. Męczę się z tym już ponad 2h i nic z tego nie wynika. Proszę Was o pomoc, bo ja sam nie jestem w tym wszytskim najlepszy.

Pozdrawiam

Edit

Udało mi się już rozwiązać problem z niskim transferem. Teraz zostaje problem ze skonfigurowaniem WiFi. Nie wiem dokłądnie jak się do tego zabrać…

karta wifi zewnętrzna czy wewnętrzna ,załączona w biosie i na włączniku na laptopie , sterowniki do karty wifi zainstalowane? jeżeli to wszystko porobione laptop powinien wykryć sieć bezprzewodową.

W laptopie jarta WiFi zewnętrzna, zainstalowałem najnowsze sterowniki.

Nie wiem co to znaczy, że jest załączona w BIOSie…

Witam

Nieprzejmuj się u mnie też nic niema… :wink:

Tutaj moge polecić tylko jak kolega wyżej… upewnij się, ze pstryczek na laptopie jest ustawiony na “ON” eventualnie moze to być spowodowane złymi sterownikami…

Sprawdz takie coś:

40663456vi4.th.jpg40708027tu1.th.jpg33739463za6.th.jpg95776449hn3.th.jpg

58969967hj5.th.jpg66044549ip1.th.jpg53415919pk2.th.jpg

1.) W przeglądarce internetowej zaloguj się na router… (u mnie http://83.14.49.1) ale ty masz zapewne standardowo 192.168.0.1

2.) W zakładce Home - Wireless klikasz Enabled

SSID - pod jaką nazwą ma być widoczny twój router

Kanał - najlepiej 6 lub 13

Zabezpieczenie - WPA-PSK/WPA2-PSK

Klucz sieciowy - niezbędny do podłaczenia się do sieci…

3.) Home - LAN

Tutaj ustalasz IP pod jakim chcesz mieć router chyba że zostawiasz standardowy :wink:

Maska podsieci ustalasz sobie jaka ma być standardowo…

4.) Home - DHCP

Klikasz DHCP server na Enabled

Podajesz jaki ma być zakres IP…

Aktywujesz Static DHCP i podajesz kolejno: Nazwa np Toshiba; IP zgodnie z zakresem np 4 Adres karty MAC **-**-**-**-**-**

Klikasz Apply

Na spisie pojawia się pozycja która bedzie miała przypisywany IP zgodny z ustawieniem…

5.) Advanced - Filter - MAC Filters - Only allow… i ponownie wpisujesz to co wcześniej aby komputer o danym IP mógł sie łaczyć przez Wi-Fi i zeby nikt niepowołany za darmo niekorzystal z internetu…

6.) W ustawieniach karty sieciowej (Wi-Fi) TCP/IPv4 - ustawiasz na automatyczne pobieranie…

7.) I uzyskujesz połaczenie… Wybierając połacz ze spisu wybierasz swoją sieć i podając klucz cieciowy ktory sam podałeś więc niema problemu :lol:

Mam podać nazwę komputra, która jest ustawiona w systemie Windows (w tym przypadku laptop jest nazwany ‘Firma’, to mam wpisać tą nazwę?)

I skąd mam wziąc ten adres MAC?

Druga sprawa, to zauważyłem, że nie mogę włączyć karty bezprzewodowej w komputerze. Naciskam na przycisk włączający WiFi i nic. Kombinacja klawiszy Fn+f10 tez nie działa. Jest jakiś sposób, aby włączyć kartę z poziomu Windowsa?

Btw, dzięki itq5 za wyczerpującą odpowiedź!

Możesz to wpisać ale to jest tylko nazwa dla ciebie… mam tu na mysli to, że co wpiszesz w dane miejsce ma ci pomóc w zidentyfikowaniu komputera na przyszłość…

macjl0.th.jpg Jak najedziesz myszką na pole z nazwą firmową karty pokaże ci sie adres mac :wink:

W tej kwesti niewiem za bardzo co ci doradzić…

Ok, juz włączyłem kartę WiFi na laptopie. Dalej nie wykrywa żadnej sieci.

Chce po prostu zrobić tak, aby mój laptop wykrywał tą sieć i mógł się z nią połączyć wpisując hasło do tej sieci. Już się w tym wszystkim pogubiłem…

Hmm… dziwne :expressionless: naprawde dziwne… Albo wina routera albo wi-fi laptopa… router można w miare szybko wykluczyć robiąć po prostu sieć otwartą niezabezpieczoną i sprawdzić czy laptop znajdzie sieć… Jeśli jej nieznajdzie to znaczy, że wina jest ze strony wi-fi laptopa (stery albo samo urzadzenie)

Jeśli chcesz sprawdzić router to w zakładce [Home > Wireless ustaw security na “none”]

Upernij się że w zakładce [Advanced > Performance SSIDbroadcast jest zaznaczone na Enable]

Nachwile obecną niemam więcej pomysłów…

jeżeli włączyłeś wifi to powinny zainstalować się do niej sterowniki a w “miejsce sieciowe’” powinna ukazać się ikona połączenia i nazwa karty wifi. każdy producent laptopa dołancza do kompa oprogramowanie wspomagające działanie i wyszukiwanie sieci wifi np dell aplikacje intel proset wireless więc najlepiej jak wejdziesz na strone producenta laptopa i znajdziej odpowiednie do twojego laptopa aplikacje . pozatym szczegółowa analiza ustwien routera sprawdzić czy “włączone” w routerze sieć lan i wlan może to być pod innymi nazwami ,nie mam pod ręką tego modelu routera. pozatym router z allegro więc pewnie urzywany to i może być w nim sporo namieszane , najlepiej go zresetować do ustawien domyślnych i wszystko spokojnie poustawiać ale w tym przypadku (resetu) pozostanie tylko zabezpieczenie i przypisane hasła.

Nie jest to wina WiFi, bo po zresetowaniu ustawień routera laptop wykrył sieć i był z nią podłączony.

Jak ustawiłem zabezpieczenia, laptop przestał wykrywać sieć.

Złączono Posta : 01.12.2007 (Sob) 14:23

Router jest nowy.

edit

Więc sprawa wygląda następująco. Resetuje router i wszytsko gra. Laptop wykrywa sieć bezprzewodową (co prawda prędkość jest tragiczna… przy ściąganiu jest 4kb/s :/). Gdy tylko wchodzę w zakłądkę Home > Wireless i wpisuję SSID oraz ustawiam Security na WPA-PSK / WPA2-PSK i ustawiam

Preshare Key (przykładowo 11111111) to w laptop traci sieć. Co zrobić?

Ale tracisz sieć całkowicie, że niewidzi routera czy widzi router ale masz tylko dostęp lokalny?

Traci sieć całkowicie.

Zresztą, jak zresetowałem wszytskie ustawienia routera, to mój laptop podłączył się automatycznie do tej sieci. Gdy był podłączony i chciałem zobaczyć tą sieć poprzez opcję “Wybierz sieć bezprzewodową” w moim laptopie to nie pokazywało żadnej sieci (mimo tego, że był podłączony).

Chciałbym mieć w domu coś w stylu hot-spot’a, gdzie wybieram sobie z listy moją sieć, wpisuje hasło i jestem podłączony.

Druga sprawa, to nie wiem co się dzieje z tym transferem. Teraz jak coś ściagałem to mam prędkość 2kb/s (na komputerze host’a). Na laptopie to samo. A mój internet to 512kbps.

I jeszcze jedno… Słyszałem, że QoS służy do rozdzielania transferu. Mój router chyba nie ma takiej opcji. Jak w takim razie mógłbym przydzielić daną częśc transferu na drugi komputer?

EDIT:

Już mi się udało rozdzielić ten internet. Ustawiłem zabezpieczenia WEP i w laptopie ustawiłem połączenie i wszytsko działa. Mam teraz pytanie, jakim programem mógłbym przydzielić daną część łącza do jednego komputera i reszte do drugiego?

Druga sprawa, na laptopie po zainstalowaniu avasta, nie działaja strony www a połączenie z internetem jest.

Witam, Kolego wyłącz DHCP , na ruterze wez na statyczne ip wpisz elegancko i jak to nie pomoze to proponuje doinstalowac na laptopie(jezeli jest winxp) poprawke do sieci wifi

aaaa jezeli to nie pomoze to proponuje skonfigurowac szyfrowanie WPA-PSK TKIP

A No i jak wyłaczysz DHCP to recznie przypisz adresy

i brama musi byc na kompie taka jak adres ip do rutera

czyli w wypadku tego rutera 192.168.0.1, ale po obejrzeniu obrazkow widze ze masz syfrowanie wlaczone , tylko zmien na WPA-PSK TKIP

ja mialem ten sam problem i to co opisalem, pomoglo pzdr.

a co do podzialu lacza slyszalem ze dzieli po rowno