Router D-Link DIR-300 i problem z zabezpieczeniem

Witam!

Otóż od 4 dni nie świadomie, moje zabezpieczenie praktycznie było do duszy…

Zacznijmy od początku.

Podłączyłem router, wszystko po podłączałem, internet, a następnie WLAN.

Oczywiście konfiguracja odbywała się - i odbywa - przez przeglądarkę.

Wchodzę w zakładkę Wireless Setup, tam zaznaczyłem enable WiFi Protected Setup, następnie enable Wireless i tutaj zmieniłem swoją nazwę w sieci. Kolejne zaznaczyłem funkcję Enable Auto Channel Selection, transmisja ustawiona na best(auto…).

Dalej w okienku Wireless Security Mode zaznaczyłem zabezpieczenie WPA/WPA2 i Clipher Type zaznaczyłem na Both. Tak przynajmniej kolega ma, który ma ten sam router, i jemu zabezpieczenie działa… Ale dalej, zrobiłem własne hasło, zapisałem moje opcje i reboot z poziomu panelu administratora - ponądź tak powinno się robić po każdej zmianie wprowadzanej…

W czym tkwi problem?

Otóż router podłączony pod kompa kablem, a sieć WLAN, jak na razie wykorzystuje do telefonu Nokii E51. Wł. przeglądarkę w tel. i szukam sieci WLAN. Ok, znalazło moją. Wpisuje prawidłowe hasło, działa strona wp.pl i inne też.

Wył. przeglądarkę i ponownie ją włączam, szukam sieci WLAN, ponownie znalazło moją sieć, wpisuje NIEPRAWIDŁOWE hasło, i loguje się na każdą stronę Sad nie wiem czemu tak się dzieję…

Powiem, że po zmianie hasła na nowe, sytuacja, taka sama, jak wyżej napisana. Inaczej mówiąc zmiana hasła nic nie daje. Nie wiem, czy router mój telefon zapamiętuje. Chodź kolega tak nie ma. Ma taki sam router, taki sam telefon i za każdym razem musi podać prawidłowe hasło bo inaczej nie wejdzie na żadną stronę.

Aktualizowałem oprogramowanie w telefonie i w routerze - nadal to samo. Nic nie pomaga.

Może Wy coś poradzicie? Pomożecie, bo sam nie wiem czy to tak ma być?