Router D-link DIR-300 - problem z DHCP

EDYCJA:

można skasować temat, przepraszam :frowning:

moj router trzeci raz ma ten sam problem

DHCP Client Connecting…

wszedłem w ustawieniach w system check:

internet disconnected

klikam more info:

TxPair Error

RxPair Error

i nie mam netu przez niego ( ale łączę się z bezprzewodówką i mogę wejść na niego i zmieniać ustawienia ) , jak podepnę się bezpośrednio do modemu Aster przez kabel - net działa

miałem już tak dwa razy, raz pomogł Windows: diagnozuj i jak znalazło coś ‘napraw problem’ i DHCP client restored

za drugim razem nic nie pomagało ( resetowałem modem przyciskiem i ustawiłem jeszcze raz ), ostatecznie przestałem też mieć net przez kabel :open_mouth: ( nie mogłem już zadzwonić do obsługi Aster bo była 2 rano ) a następnego dnia rano wszystko normalnie działało - i Aster i router

ah i tak, próbowałem wyłączyć go i włączyć :stuck_out_tongue:

ak47yoyo , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

tak ok?

Wyjaśnij tylko, czy routera nie pobiera adresu z DHCP, czy router nie przydziela komputerom w LANie adresów przez serwer DHCP, bo troszkę to niezrozumiale napisałeś.

Z tego co się orientuję, to BOK powinien działać 24h, przynajmniej jak dzwoniłem kiedyś po 22 to się dodzwoniłem bez problemu, inną kwestią jest to czy komuś chce się odebrać, czy nie ale jeśli BOK byłby nieczynny, zapewne automat by o tym poinformował.

Pozdrawiam!

wydaje mi się, że to pierwsze, bo w ustawieniach routera jest pisze:

Connection : DHCP client Connecting…

IP Address :

0.0.0.0

Subnet Mask :

0.0.0.0

Default Gateway :

0.0.0.0

DNS :

0.0.0.0

od jakiegoś czasu obsługa aster nie działa 24/7, włącza się automat, że działają tylko do… chyba 23

Pozdrawiam

Adres na pewno dostajesz z DHCP? Adres MAC routera jest w bazie Aster lub router obsługuje możliwość klonowania adresu MAC? Router działa na oryginalnym czy alternatywnym firmware? Sprawdź jeszcze, jeśli masz możliwość, na innym routerze czy problem występuje lub sprawdź działanie routera u kogoś ze znajomych.

Aha, no możliwe, że coś się zmieniło, ja akurat najpóźniej dzwoniłem po 22 :slight_smile:

Pozdrawiam!

OMG, podczas sprzątania rozłączyłem router i potem podłączyłem znów kabel nie patrząc gdzie co wkładam, okazało się, że wsadziłem kabel od modemu Aster do wyjścia LAN :frowning: przepraszam za zamieszanie :frowning:

Nie ma sprawy, każdemu może się zdarzyć :slight_smile: Dobrze, że w ogóle napisałeś co było przyczyną problemu i jak go rozwiązałeś, bo zdarzają się osoby, które by to olały i nie podałyby rozwiązania problemu :slight_smile:

Pozdrawiam!