Router D-Link i zabezpieczenie komputera

Witam

Mam Router D-Link potrzebny mi był do rozdzielenia internetu a dokładniej do wifi na laptopie.

Dziś odłączyłem i firewall pokazuje mi dwie aktywne sieci z takimi samymi adresami MAC ale z rożnymi adresami IP, dlaczego co to może być?

Ktoś mi kiedyś mówił że jak się ma router to trudniej jest się komuś włamać na komputer.

W takim razie mam pytanie jak skonfigurować ten router aby była bezpieczna sieć i dobrze zabezpieczony komputer (pomijam oprogramowanie antywirusowe i firewalle)?

Zapora sieciowa routera powinna być aktywna, możesz też aktywować SPI, jeśli nie masz potrzeby przekierowywać portów. Co do wifi, to zapoznaj się z tym tematem, bo nie chce mi się już powtarzać dzisiaj tego samego link-w8950nd-ustawienie-hasla-wifi-t430172.html :wink:

Pozdrawiam!

Dzięki, czyli prawdą jest ze dzięki routerowi komputer jest bezpieczniejszy ?

Tak, router a raczej zapora sieciowa routera chroni całą sieć przed atakami sieciowymi i próbami włamań. Oprócz tego, jesteś z NATem, więc twój komputer nie ma bezpośredniego dostępu do internetu. Jednak router nie chroni komputera przed wirusami, a jedynie utrudnia włamanie do sieci i do twojego komputera.

Pozdrawiam!