Router di-524 konfiguracja do gier POMOCY

Witam

Posiadam router D link di-524

Działa sieć udostępnianie plików i drukarek itp.

Chciał bym pograć grę przez (LAN / WIFI) i tu pojawia się problem.

Komputery maja IP sieciowe czyli 192.168.xxx.xxx. Lecz gdy próbuje utworzyć pokój z gra pokazuje się IP zewnętrzne. np77.xx.xx.xx. Przez to nie można nawiązać połączania miedzy graczami.

Problem ten doraźnie rozwiązałem rozłączając sygnał internetowy w routerze. Wtedy włączając pokój z gra pokazuje się IP sieciowe czyli 192.168.xxx.xxx i można grać :slight_smile:

Czy można jakoś ustawić routera bez rozłączania sygnału/kabla by gra działa?

Znalazłem takie demo konfiguracji w/w routera http://support.dlink.com/emulators/di524/ wystarczy kliknąć OK i pokazuje się menu konfiguracji może ktoś będzie się znać?

Mnie to bardziej wygląda na problem z oprogramowaniem a nie konfiguracją routera. W routerze zwykle konfiguruje się NAT do niektórych gier. Większość tego nie wymaga.

Co to za gra?

Czy tam nie masz ustawienia create Internet game lub local network? Bo to jest różnica.

Problem z jakim oprogramowaniem ??

Firmware routera zaktualizowane

system/komputer zaktualizowany itp.

Gra to warlords battlecry 2 wybrane połączenie w grze TCP/IP Lan. Z ciekawości próbowałem uruchomić jakaś inna grę w sieci LAN lecz połączenia nie wykryło.

w/w problem występuje tylko w grze. Na co dzień nie mam problemu z siecią.

Kiedyś w ta grę szło grać z tym ze był inny router oraz dostawca internetu le to raczej bez znaczenia.

Połączenie sieciowe w grze działa tylko po odłączeniu internetu