Router DI-524 problem z internetem

Witam!

Mam pewien problem z internetem. Jeżeli jeden (mój) laptop jest podłączony poprzez wifi to internet działa w porządku, ale gdy dołączy się drugi laptop, to w pierwszym wyłącza się internet (niby widzi, ale się zawiesza), dopiero po restarcie routera mogą działać obydwa. Czy wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

Firmware routera to 2.07 (niby aktualizowałem do nowszego już przez wszystkie przeglądarki, ale dalej pokazuje 2.07).

Na obydwu laptopach jest zainstalowany Windows 7.

Firewall na pewno nie blokuje, bo go po prostu nie ma.

Komputery nie są też zawirusowane.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pewnie jestem mało oryginalny, ale net pęka w szwach od takich opinii na temat 524…

(który moim zdaniem powinien mieć w logo spalony zasilacz i wieszak)

Pozdrawiam

No tak, ale przez prawie 2 lata nigdy mi się to nie zdarzyło i byłem zadowolony z niego, sytuacja ta zdarzyła się z “dnia na dzień”, więc raczej coś jest nie tak.

ale w d-linkach to normalne, że działają jakiś czas dobrze i potem kaput -gdzie jakiś czas to bardzo względne pojęcie.

Nic innego nie przychodzi mi na myśl

Ale dlaczego internet rozłącza się tylko w jednym laptopie? Drugi nie ma tego problemu.

Karta sieciowa w nim to Intel Wifi Link 5100 AGN.

Oszczędzanie energii jest wyłączone.

Dodane 22.02.2010 (Pn) 8:38

Zauważyłem jeszcze, że ping i tracert działa w porządku, tylko jakoś strony nie działają i nic się nie chce włączyć.

A może to karta sieciowa ma uszkodzenie powodująca taki problem .

Wydaje mi się że gdyby to karta była to odbiło by się to na pingu bo ICMP działa powyżej warstwy 2, a z tego co mi wiadomo to karta (sprzęt) obsługuje 1 war. a sterownik z kartą 2. Powyżej wszystko wspomaga system operacyjny - choć 100% pewności nie mam :slight_smile:

:roll:

Sam nie wiem dokładnie o co chodzi. Na razie wyłączyłem program KeyScrambler (niby ochrona przed Keyloggerami), zmieniłem kanał WiFi i Ad hock w ustawieniach karty.

Nie wiem która zmiana wpłynęła na to, że na razie problem zniknął.