Router Digitus powoduje rozłączanie interentu- pomaga wyłączenie z prądu


(Florianliegl32) #1

Witam,

 

Od czasu kiedy posiadam router Digitus co kilka dni internet przestaje działać-na komputerze i laptopie z wi-fi- pomaga wyłączenie urządzenia z prądu. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy? Niestety w ostatnich dniach te rozłączenia bardzo się nasiliły co uniemożliwia swobodną pracę z internetem. WIna z pewnością nie leży po stronie operatora sieci(Multimedia), winny jest tak myśle router. Macie jakieś pomysły jak zapobiec temu rozłączaniu? W systemie zdarzeń (oba komputery korzystają z WIn XP) często pojawia się problem z DHCP i TCPIP, takie żółte wykrzykniczki. Sieć jest zabezpieczona.

 

http://www.digitus.info/pl/produkty/siec/seria-300mbps-wireless-lan/blackrapid-n-bezprzewodowy-punkt-dostepu-router-dn-7059-1/#!prettyPhoto[set]/10/  to ten router


(Gmcorkalomgm) #2

Sprawdź czy:

-Router nie potrzebuje lepszego chłodzenia (mój się przegrzewał więc kupiłem mu podkładkę chłodzącą zasilana usb i już miesiąc działa bez zarzutu)

-Jaki jest czas który masz przydzielony na IP które dostajesz od serwera DHCP dostawcy (Jeśli dostawca nie ustawił ze to IP jest przydzielane Ci cały czas po upływie ustawionego czasu połączenie może Ci się zresetować i ktoś inny dostanie przydzielony Ci wcześniej adres dlatego masz potrzebę włączenia i wyłączenia routeru żeby znowu nawiązać połączenie i zarządzać adresu IP)

-Sprawdź czy lokalnie wtedy maszyny się komunikują i czy możesz bramę domyślną (router) pingowac

-Sprawdź czy firmware do Routera może być updatowany router może nie zwalniać pamięci i może dojść do memory leak czyli dochodzi do czasu gdzie router już nie ma pamięci żeby działać i się zacina, może to być spowodowane źle napisanym oprogramowaniem.

Powodzenia


(Dimatheus) #3

koksik202 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem posta do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Florianliegl32) #4

Jeśli chodzi o czas to jak na załączonym obrazku jest zaznaczone ‘forever’ czyli nie w tym rzecz. Tak, router ma możliwość aktualizacji. Jeśli chodzi o przegrzewanie to też jest możliwe, chociaż od nowości router wymagał resetowania. Kiedy właśnie dochodzi do braku połączenia to router pinguje adres 192.168.2.1 bezproblemu.

 

 

post-253517-0-18833300-1416232048_thumb.


(Gmcorkalomgm) #5

Ty masz forever dla siebie dla swoich komputerów w swojej lokalnej sieci Twój usługodawca ma DHCP też po swojej stronie żeby Ci przydzielić publiczne IP, tego Ty nie możesz zmienić na ile usługodawca przydziela Ci publiczne IP