Router Dlink Dir 816L Problem z prędkością wi-fi w laptopie

Witam. 
Mam problem z konfiguracją bądź samym routerem Dlink DIR 816l. Odkąd kupiłem ten sprzęt, bardzo słabo działa sieć bezprzewodowa na laptopie. W telefonach wszystko jest w porządku, ale na laptopie internet działa dosłownie odwrotnie do prędkości światła. Mam w umowie 40Mb/s jednak korzystając z Wi-fi na laptopie ledwie otwieram strony… Przez kabel wszystko śmiga jak miło, ale na wi-fi działa jak z prędkością 2kb/s… Co może być przyczyną? Czy to problem konfiguracji, czy karty sieciowej w laptopie? Moja karta to Intel® Centrino® Wireless-N 130, system Windows 7

A jaki ma zasięg? Próbowałeś ustawić inny kanał? Ile masz widocznych sieci w eterze? Próbowałeś z wymuszeniem na routerze trybu Wifi b/h lub b/g/n?

Widocznych mam 5 innych sieci, kanały wybiera router automatycznie Zasięg na maxa prędkość 72Mb/s niestety tylko w teorii… Na speed testach także wychodzi dobrze, ale otwieranie stron internetowych działa strasznie powoli… Coś muli, jednak nie mam pojęcia co:/  Co jest z tym wymuszaniem trybu? Tego nie znam. To się robi na stronie konfiguracyjnej?

Nie znam tego routera, ale podobne cuda miałem na TP-Linku na USB w połączeniu z Routerem TL. Wystarczyło ręcznie ustawić szerokość pasma i tryb i nagle sieciowa zaczynała działać jak należy.

Natomiast podczas wolnego wczytywania stron podaj wynik poleceń:

ping 8.8.8.8

ping wp.pl

ping adres_ip_routera

Możesz nawet zmienić DNS na kompie, np. na Open DNS czy Google. Ten drugi ma IP 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Ten screen z wynikami jest z przed chwili. Zasięg maksymalny

ping.jpg