Router do 150zł

Potrzebuję router do 100-150zł. Najlepiej z WiFi i min 2 gniazdmi na kabel co mi polecicie?

Planuję zakup laptopa i właśnie sie zastanawiam czy lepiej mieć go na kablu czy właśnie przez WiFi?

Internet mam z miejscowej firmy (chyba to jest WLAN).

Sorki jeżeli wątek powinienem rozpocząć w “Sieci komputerowe” ale w sumie pytam o hardware :wink: :slight_smile:

bierz Linksys WRT54GC-EU

bardzo dobry router i do tego jest obecnie w bardzo dobrej cenie.

Oczywiście że lepiej mieć bezprzewodowy net, przynajmniej nie cza sie tłuc z kablami ;p

Co do routera polecam http://www.allegro.pl/item372813547_lin … lowka.html

No to teraz, się lepiej bardziej zainteresuj jak Ci jest dostarczany internet :smiley:

Bo jeżeli WLAN(WiFi) to trzeba, Acces Pointa i drugiego Acces Point/router do rozsyłania sygnału.

Oczywiście kartę WiFi w laptopie będziesz miał więc nie kupuj przypadkiem pod PCMIA czy USB.

A jeżeli LAN to ja bym polecił WRT54GL(trzeba trochę dołożyć)ale sprzęt w razie czego i będzie dawał rady z mini-siecią i na alternatywnym oprogramowaniu to jest już coś.

właśnie zapomniałem spytać o twojego ISP. W jakiej technologii dostarczany masz internet?

widzicie jednak mało sie znam jeszcze na tym wszystkim :stuck_out_tongue: pokręciłem troche :slight_smile: to jest taki o sobie kabelek do mojego kompa :slight_smile: czyli jestem w LAN’ie a to ISP ? to kompletnie nie wiem co to… na stronie mojego dostawcy neta piszą coś o obłsudze PPPoE w routerach

Ten linksys obsługuje ten protokół. Z jakiego dostawcy net’a korzysta ta firma ??

ISP-dostawca internetu.

Panel sterowania-połączenia sieciowe.

Nazwa, masz tylko połączenie lokalne ?

Czy połączenie sieci bezprzewodowej?

PPPoE czyli musisz się logować do internetu ?

No i może podaj stronkę ISP :smiley:

www.easy-com.pl

W panelu sterowania w połączeniach mam coś tam łącze szerokopasmowe… tak, muszę się logować tzn ustawiam raz hasło i login i daję zapamiętaj… :slight_smile:

No ale pewnie zwykłą skrętką?

tj. coś takiego

conn-rj-45m-picture2a.gif

Jeżeli tak i to ma być do 150zł max to bierz tego Linksysa którego podał kolega bodajże w drugim poście.

Bolo92 , tak właśnie takim czymś jestem podłączony do internetu.

No to