Router do 150zł

Witam,

przymierzam się do zakupu routera, tylko nie wiem co wybrać? Trafiłem na ASUS RT-G32 i wydaje mi się być ok. Co o nim myślicie?:wink: Czy postawić lepiej na coś D-link’a, linksysa?

Internet mam od firmy Toya jeśli ma to jakieś znaczenie :wink:

Na wydanie mam nie więcej niż 150zł ;>

pozdrawiam i dziękuję.

ma to być zwyczajny router ??

w jaki sposób łączysz sie z internetem ??

Zwyczjany? tzn co rozumiesz przez to pojęcie?:wink:

Internet mam poprzez kablówkę Toya.

zwykły czyli jedno wejście rj-45 na kabelek od dostawcy internetu i rozdzielenie na 4 komputery a może jeszcze wifi ?? jaki serwer wydruku ma posiadać ?? ma mieć możliwość podpięcia dysku zewnętrznego ?? a może masz szafe 19U i do niej szukasz samego routera :stuck_out_tongue: chodziło mi aby sprecyzował czego oczekujesz od urządzenia

ze swojej strony mogę polecić Linksys’a WRT54G2 z wifi

Ze swojej strony mogę polecić NETGEAR WNR2000. Generalnie kosztuje w granicach 190zł, ale w można go kupić w promocjach znacznie taniej…

Ma jedno wejście rj45, 4 wyjścia rj45 + wifi. Praktycznie się nie nagrzewa, działa stabilnie i jest prosty w obsłudze.

http://www.netgear.com/Products/Routers … R2000.aspx

NO tak, tak rj-45 i 4 wejścia na lan, no i oczywiście wifi również. Dysk sieciowy można chyba normalnie podpiąć pod rj-45.

Jakaś znacząca różnica pomiędzy tym co wymieniłem - Asus RT-G32, a podanym przez Ciebie - Linksys WRT54G2 ?:wink:

Pozdrawiam.

edit: No i oczywiście, żeby nie było problemów z linuksem :wink:

linksys to od lat znana i uznawana marka na rynku routerów, ASUS może i robi dobry sprzęt ale raczej nie routery,

linksys bez problemu radzi sobie oczywiście z linuxem, tak w ogóle bodajże całe oprogramowanie do niego jest oparte o jądro linux’owe :stuck_out_tongue:

o dysk sieciowy chodziło mi że są takie routery że wpinasz pendrive do niego i widziany jest normalnie jako dysk sieciowy.

Czym różnią się te oznaczenia na końcu kodu w Linksys - G2/GC/GL? Bo WAG od WRT różni się tym że jeden ma modem ADSL, a drugi nie. W moim przypadku modem jest nie potrzebny chyba bo łącze się przez Toye, która daje modem (tutaj przydatne chyba dla TPsowców albo Netii) dobrze rozumuję?:wink:

Pozdrawiam.

Podpinam się pod wypowiedź Muchozola :). WNR2000 jest jednym z lepszych routerów z technologią n. Będziesz zadowolony. Asus robi przeciętny sprzęt sieciowy. Jeśli wybierasz router to tylko Netgear, albo sprawdzony model Linksysa. Teraz opłaca się już dołożyć parę zł do N, bo b/g odchodzi powoli do lamusa. Jeśli masz komputer podpięty kablem to nie ma większego znaczenia, ale do laptopa (jeśli nie ma nowej karty wbudowanej) to warto dokupić kartę obsługującą N, np. WN111.

A ile mniej więcej kosztuje ten wnr200?