Router do ~200 zł

Cześć, stoję przed zmianą routera do plus minus 200zł. Zaciakawił mnie TP-Link Archer C7 v5. Warto czy lepiej coś innego. Dodam, że teraz korzystam a Asusa RT-AC51U.

Hej,

Po przesiadce z Asusa na TP-Linka możesz czuć spory niedosyt, jeśli chodzi o wygląd menu i możliwości konfiguracyjne sprzętu. A dlaczego zmieniasz Asusa?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Asus ma “tylko” 100Megabitowe złącze. Chciałbym coś z Gigabitowym bo niewykorzystuje teraz w pełni prędkości internetu jaką mam dostarczaną. Czyli lepiej szukać czegoś w ofercie Asusa?

Myślę, że tak. Sam korzystam od kilku lat z Asusa i gdy dostałem TP-Linka z tym nowym interfejsem - Blue - to się trochę rozczarowałem. Co do rozwiązań gigabitowych, to jeśli nie zależy Ci na portach LAN w ilości większej niż 2, to może być ASUS RT-AC53.

A jeżeli może być trochę ponad budżet, to ASUS RT-AC57U.

Dziekuje za propozycje, pierwszy raczej odpada bo wykorzystuję 3 porty LAN. Druga propozycja wydaje się ciekawa, ale zapytam jeszcze o model RT-AC52U B1 teraz taki znalazłem.

Też nie będzie zły, ale będzie osiągał gorsze rezultaty pokrycia sygnałem i prędkości niż RT-AC57U. No ale będzie też tańszy.

W takim razie biorę AC57U, dzięki

1 polubienie