Router do 250zł

Witam. Poszukuję routera, ponieważ zwiększyłem prędkość do 120Mb/s i mój obecny nie wyrabia. Szukam czegoś co posłuży mi parę lat, także z gigabitowym Lanem i standardem AC. Mój budżet to 200/250zł.
Poszperałem trochę po sklepach i znalazłem takie modele:

  • TP-Link Archer C1200
  • TP-Link Archer C2
  • ASUS RT-AC53
  • D-Link DWR-118
  • ASUS RT-AC52U B1
  • D-Link DIR-842

Może ktoś z was ma któryś z powyższych modeli i mógłby coś więcej powiedzieć, ewentualnie doradzić coś innego?
Pozdrawiam.

W tej kwocie kupiłbym ten router http://allegro.pl/router-asus-rt-ac1200-ac-usb-dual-band-1200mb-s-i6937840795.html?bi_term=selekcja&bi_m=elektronika-art-offer-tiles&bi_c=3Gg2Mgz74Hx&bi_s=internal

Proponujesz router z portami Fast Ethernet w takiej cenie?

@Longhorn2009 masz rację w tej kwocie to byłby nieopłacalny zakup,przepraszam za pomyłkę,myślałem nad modelem AC 1200G+.Jeśli już kupić to tylko z portami Gigabitowymi.Zerknij jeszcze na Netis WF 2780

Ten model przypomina mi Archer C5 w pierwszej rewizji. Nie zagłębiając się w szczegóły trudno rozróżnić te modele. Z ciekawości sprawdziłem i faktycznie to następca C5 V1. Tyle że ten oferował wsparcie dla alternatywnego oprogramowania.

Archer C2 to podobny model, opłacalny w swojej cenie. Oferuje dwustrumieniowe Wi-Fi w standardzie AC.
DWR-118 to wobec powyższych bardziej zabawka. Tylko 32MB RAM niczym w najtańszych TP linkach 841N. Tylko część z portów jest w standardzie Gigabit. Główną zaletą może być możliwość podłączania modemów USB.
RT-AC53 oferuje tylko 2 porty LAN. Jak dla mnie skreśla to ten model.
Osiągi modelu ASUS RT-AC52U współpracują z uproszczonym wyglądem. To niezbyt wydajny model.
D-link nie ma portu USB. Osiągi także nie są najlepsze. Gorsze niż np w wdr 3600 czy EA6200 (jeśli o paśmie 5GHz mowa).

@Longhorn2009 czyli mowisz, zeby sie zastanowic nad C1200 albo C2?

Tak, to jedne z lepszych propozycji. Asus podany przez kolegę @anon80766726 również nie jest zły o ile weźmiesz wersję z portami gigabit i najlepiej zaktualizujesz firmware do najnowszej wersji. Te modele miały w starszych wersjach problemy ze stabilnością.
Netis to opcja najbardziej budżetowa. Jakość wykonania jest dość podła, podobnie jak siermiężny design. Brakuje też USB (dla niektórych to wada).

Tylko ten Asus to juz koszt ok 300zl, a to dla mnie troszke za duzo. Poczytam recenzje i wezme ktoregos.

Jeśli za dużo,to w takim razie coś od TP-Linka np C2.Router kupujesz,konfigurujesz i zapominasz,wydatek na kilka lat,wiem że 300 zł może być spora ,jeśli masz ograniczony budżet.Podane przezemnie routery są chwalone,przejrzyj inne fora komputerowe a zapewne trafisz na te modele.Co do portu USB,sam posiadam taki router a do dziś nie korzystałem z tego portu,co innego jak masz np TV z WiFi i chcesz puścić film to wtedy warto brać z portem USB.

Mi port usb sie przyda, bo nie mam wifi w drukarce. Wiec podlaczylbym ja pod router i mial dostep z kazdego komputera w sieci dlatego wezme chyba TP

ja mam ten i polecam https://www.sferis.pl/router-d-link-dir-842-dir-842-wireless-ac1200-dual-band-gi-p384272

A czemu nie Netgear? W tym budżecie na spokojnie ogarniesz coś solidnego. WNDR3700? Brałeś w ogóle pod uwagę ich routery?