Router do domu za max 180 zł

Witam.

Mój obecny router kończy swój żywot i szukam czegoś nowego do kwoty max 180 zł. Przeglądając sobie jeden z większych sklepów natrafiłem na dwa routery Asus RT-AC51U oraz Zyxel NBG6604. Potrzebuje routera do domu z dobrym zasięgiem wi-fi oraz z dobrym wsparciem. Nie wiem czy te modele które podałem są dobre? A może polecacie coś innego w podobnej kwocie?

Odradzam, mam i niby fajny ale jeśli chodzi o zasięg wifi to mimo jego 2 magicznych antenek gubi strasznie. Gdyby nie to to jak najbardziej. Chyba, że masz małe mieszkanie to ok.

A może by tak oprogramowanie zaktualizować bo Asusy to raczej dobre routery.

Korzystam zawsze z najnowszego , mam ten router już dość długo i taki jego mankament nie mówię że jest zły ale te gubienie sygnału to jego minus jedyny.

To może nie być wina routera, a np. zbyt dużej ilości routerów nadających na tym samym kanale. Próbowałeś zmienić kanał na inny na sztywno i ustawić pasmo kanału na 20 MHz ?

Tu masz test routerów za około 150zł:
https://pclab.pl/art79219.html

Witaj patrzyłem na ten test ale troszkę przeraża mnie posiadanie chińskiego routera jak
Tenda. Ogólnie chciałem jakiś router z dobrym wsparciem, w którym nie będzie backdoor jak routery TP-Link. Drugą sprawą nie będę go musiał regularnie co kilka dni restartować bo głupieje. Patrząc na ten test wybrałem właśnie Asus-a oraz Zyxel-a . Teraz zastanawiam się, który byłby lepszy a może linksys bo to coś jak Cisco tylko budżetowe.

Hej,

Jeśli miałbym coś wybierać, to zdecydowanie Asusa. Pytanie, jak dużym budżetem dysponujesz? Jeśli możesz troszkę dołożyć, to taki byłby lepszy, głównie przez port WAN w standardzie gigabit. Jedyny minus to tylko dwa porty LAN.

Pytanie, czy korzystasz z sieci w paśmie 2,4GHz czy 5GHz?

Pozdrawiam,
Dimatheus