Router do internetu radiowego

Witam,

mam problem. Za jakiś czas będę nieszczęśliwym użytkownikiem internetu radiowego.

Będe miał potrzebę zamontowania routera. Ale nie wiem jaki wybrać, czy annex A czy annex B.

Wcześniej korzystałem z internetu Dialog z annexem B i taki mam router. Czy będzie pasował w tym wypadku czy muszę kupić jakiś nowy.

Internet radiowy będzie dochodził do AP Clienta.

musisz sprecyzować pytanie bo to co napisałeś się kupy nie trzyma. jeśli internet dochodzi do AP to nie wiem w czym problem i do czego ci router.

Jeżeli internet radiowy to ŻADNE ANNEX A CZY B tylko normalny router pod xDSL(kablówkę :stuck_out_tongue: ) kup te od neostrad (ADSL) się nie nadają :stuck_out_tongue:

Router z modemem ADSL w ostateczności może się nadać pod radiówkę, ma porty LAN RJ45, jedynie niektóre opcje (głównie dotyczące WAN) będą inaczej wyglądać niż na typowym routerze DSL np TP-Link 841N.

AP może być zbędny jeśli kupisz router wifi, chyba że spełnia on u ciebie jakąś inną rolę niż rozsył wifi.

Jeżeli będziesz miał radiówkę, to kup najprostszy i tani router TP-LINK TL-WR841N.

Jeżeli zasilanie anteny będziesz miał w dom, to najlepiej kupic router z obsługą pasywnego PoE - zaoszczędzisz jedno miejsce w gniazdku.

W takim układzie opłaca się TL-WR843ND. Jest niedrogi i ma wszystkie opcje.