Router do neostrady 20 Mb/s 2017

Witajcie. Jutro smigam do miasta po nowy router, ktory mialby mi zastapic funboxa od neostrady. Co byscie mi polecieli w granicach 150-200 zl? Priorytetem jest dla mnie zasieg wi-fi. Nie potrzebuje zadnych portow USB.

Podstawowe pytanie - masz ADSL czy VDSL?

ADSL na 100%

Tylko, ze Orange na swojej stronie pisze iz niby FunBOX obsluguje tylko VDSL2. Wiec zwykly ADSL2+ ci nie ruszy. Zadzwon na infolinie w celu potwierdzenia czy masz ADSL czy VDSL. Sprawdz w funboxie w statusie polaczenia co pisze.

Upewniłem się, ADSL. Mam jednak pytanie, bo w trakcie rozmowy z konsultantką wpadłem na pomysł, żeby zamiast routera z ADSL, kupić zwykły i podłączyć go do Liveboxa. Co o tym sądzicie?

A jesteś pewny że chcesz mieć dwa urządzenia, kiedy możesz zastąpić je jednym? Mniej kabli, mniej zamieszania.

Wszystko jest kwestia tego ile moge zaoszczedzic :slight_smile:

Weź się zdecyduj masz FunBOX czy Livebox bo mieszasz strasznie?? FunBox nie dziala na ADSLu bo ma tylko modem VDSL wbudowany. Pomine, że to bez sensu :slight_smile:

Z ADSL2+, żeby mialo lepsze WiFi jak sprzet ORangowy za 200 zł zapomnij ::slight_smile:

Możesz jakieś TP-Linki, tanie, ale nie oczekuj od tego cudów wiankó o wiekszych możliwościahc niz sprzet od Orange :slight_smile:

Jeśli po prostu chcesz zwiększyć zasięg sieci wifi w domu bo router z neostrady go nie pokrywa, to rozważ zakup repetaera.

@garoz - mylisz się, FunBox działa na ADSL. Właśnie się zorientowałem, że są dwa funboxy - jeden stojący dla łącz ADSL, drugi płaski dla VDSL i stąd pewnie Twoje przekonanie, że mam VDSL’a.

@Areh - Przekonałeś mnie.

@anon741072 - mam repeater Fritz!WLAN 310 - kompletnie się u mnie nie sprawdził.

Temat do zamknięcia. Kupiłem Asusa DSL-N12E, konfiguracja trwała jakieś 5 minut i wszystko śmiga aż miło :slight_smile: Zasięg oczywiście się zwiększył :slight_smile:

Co za ludzie w sklepach wciskaja ludziom sprzet Asusa, ktorego firmware u juz producent nie aktualizuje.