Router do neostrady 20 Mb/s 2017


(andrewi) #1

Witajcie. Jutro smigam do miasta po nowy router, ktory mialby mi zastapic funboxa od neostrady. Co byscie mi polecieli w granicach 150-200 zl? Priorytetem jest dla mnie zasieg wi-fi. Nie potrzebuje zadnych portow USB.


#2

Podstawowe pytanie - masz ADSL czy VDSL?


(andrewi) #3

ADSL na 100%


(garoz) #4

Tylko, ze Orange na swojej stronie pisze iz niby FunBOX obsluguje tylko VDSL2. Wiec zwykly ADSL2+ ci nie ruszy. Zadzwon na infolinie w celu potwierdzenia czy masz ADSL czy VDSL. Sprawdz w funboxie w statusie polaczenia co pisze.


(andrewi) #5

Upewniłem się, ADSL. Mam jednak pytanie, bo w trakcie rozmowy z konsultantką wpadłem na pomysł, żeby zamiast routera z ADSL, kupić zwykły i podłączyć go do Liveboxa. Co o tym sądzicie?


#6

A jesteś pewny że chcesz mieć dwa urządzenia, kiedy możesz zastąpić je jednym? Mniej kabli, mniej zamieszania.


(andrewi) #7

Wszystko jest kwestia tego ile moge zaoszczedzic :slight_smile:


(garoz) #8

Weź się zdecyduj masz FunBOX czy Livebox bo mieszasz strasznie?? FunBox nie dziala na ADSLu bo ma tylko modem VDSL wbudowany. Pomine, że to bez sensu :slight_smile:

Z ADSL2+, żeby mialo lepsze WiFi jak sprzet ORangowy za 200 zł zapomnij ::slight_smile:

Możesz jakieś TP-Linki, tanie, ale nie oczekuj od tego cudów wiankó o wiekszych możliwościahc niz sprzet od Orange :slight_smile:


(pocolog) #9

Jeśli po prostu chcesz zwiększyć zasięg sieci wifi w domu bo router z neostrady go nie pokrywa, to rozważ zakup repetaera.


(andrewi) #10

@garoz - mylisz się, FunBox działa na ADSL. Właśnie się zorientowałem, że są dwa funboxy - jeden stojący dla łącz ADSL, drugi płaski dla VDSL i stąd pewnie Twoje przekonanie, że mam VDSL’a.

@Areh - Przekonałeś mnie.

@pocolog - mam repeater Fritz!WLAN 310 - kompletnie się u mnie nie sprawdził.

Temat do zamknięcia. Kupiłem Asusa DSL-N12E, konfiguracja trwała jakieś 5 minut i wszystko śmiga aż miło :slight_smile: Zasięg oczywiście się zwiększył :slight_smile:


(garoz) #11

Co za ludzie w sklepach wciskaja ludziom sprzet Asusa, ktorego firmware u juz producent nie aktualizuje.