Router do Neostrady, jaki polecacie?

Witam. MUSZĘ korzystać z Neostrady, mam łącze 2/mb tylko dla siebie na jednego kompa. Używam modemu Speed Touch 330. Ogólnie bez problemów, wiadomo Tpsa co 24 godziny rozłącza i nie da się tego uniknąć. U mnie komp działa całymi miesiącami z przerwami na restarty czy nowy system.

Czy prawdą jest, że zastępując ten modem jakimś routerem, łącze będzie stabilniejsze, szybsze (lepiej wykorzystywane), lepsza przepustowość itp ?

Jaki router do 200 zł polecacie?

Żeby miał łatwą instalację i konfigurację, żadnych problemów potem z grami w sieci, Emulkiem itp. Żeby nie wyszło potem, że tu klikam Podłącz i korzystam z neta, gram w sieci i ściągam, a po założeniu routera dziesiątki komend, ustawień, zmian, żeby zagrać czy ściągac to jakieś łatki, wpisy, zmiany…

Jeśli będzie miał prostą obsługę i konfigurację sieci (drugiego kompa w przyszłosci) też nie pogardzę:) Pozdrawiam

Ja w swojej neostradowej karierze przerobiłem już dwa routery.

Pierwszy to Planet ADE4000, bardzo elegancki i wygodny. Miał wszystko, czego potrzebowałem. Spokojnie dzielił mi łącze na 3 komputery. Kupisz go za +/- 100 zł. Nigdy nie było z nim żadnych problemów…

Do czasu :>. 3 tygodnie temu router, po jakichś 3 latach użytkowania, zaczął gubić nagle zasięg. Sam z siebie. Np. łapał go tylko przez kilka godzin na dobę. Pomogła wymiana na nowy…

Pentagram Cerberus. Wersja bez wi-fi, bo ten mi jest niepotrzebny. Mam go póki co od tygodnia i nie ma żadnych problemów. Kupiłem go za 119,99 w sklepie komputerowym, na allegro jest taniej.

http://www.allegro.pl/item261269345_neo … s_24h.html

http://www.allegro.pl/item263994931_neo … a_hit.html

Dzięki za wskazówki odnośnie modelu, ten Pentagram Cerberus bardzo mi się widzi :slight_smile: Teraz czekam na info czy poprawi “jakość” neta (szybkość, przepustowość itp) ogólnie co “wnosi”, daje zmiana z modemu Tp na ten router. Pozdrawiam

Wiesz, ja przez ten czas, kiedy miałem zepsuty router, używałem dokładnie takiego samego modemu jak twój, speedcośtam 330, pożyczonego od kumpla. I powiem Ci szczerze, że parę razy w ciągu tych 2-3 dni zdarzyło mu się rozłączyć. Że już nie wspomnę o tym, że w ogóle nie podoba mi się pomysł z aplikacją dostępową, łączeniem się itd. Wiem, że tego można się pozbyć, ale mi się nie chciało :>. W każdym razie na tym routerze już nie będziesz miał żadnych dodatkowych programików w tle, wszystko będzie działało samo z siebie, cały czas.