Router do neostrady

Przeszedłem z żałosnego iplusa na neo 2 mega. Poszukuje routera, który:

  • będzie miał n

  • będzie miał dobry zasięg

  • będzie miał funkcje takie jak QoS, Bandwith control, rezerwacja ip.

Nie obrażę się jeżeli będzie miał:

  • gigabitowy swich

  • usb

Proszę o propozycje. Od razu pentagramom podziękuję bo braciak cioteczny przestrzegał przed tym (jego był kilkanaście razy w serwisie). Interesują mnie np. tplinki

Niestety nie widziałem tak wypasionego routera z adsl, będę musiał kupować modem na ethernet i dopiero router xdsl? Macie jakieś propozycje? Może konkretne modele?

Pytanie - ile chcesz wydać…

Jak chcesz wydać poniżej 600 zł, to zapomnij o tym o czym piszesz.

Robią takie rzeczy :wink:

http://www.allegro.pl/item1035551884_li … tv_5g.html - przykładowy routerek spełniający twoje wymagania.

A co do renomy linksysa to chyba nie muszę się wypowiadać?

@EDIT

Do pana up: ten co znalazłem jest za ~470 z przesyłką i ma wszystkie wymienione funkcje więc idzie znaleźć :wink:

W to nie wątpie, tylko ciekaw jestem jak można uzyskac dobry sygnał z anteną wewnętrzną.

btw. u tplinka znalazłem: http://sklep.pkab.com.pl/tplink-tlwr104 … -2512.html tyle że bez ADSL i to za ~200 zł

To najlepiej sprawdzić samemu albo szukając na forach opinii użytkowników. Masz duży dom i chcesz go całego pokryć zasięgiem razem z działką czy po prostu chcesz żeby sygnał był mocny?

A co do tego TPlinka to nawet fajna sprawa za tą cenę.

Mój dom i tak już jest ‘usiany’ w AP. Obecnie mam router pentagram cerberus p6331-42 właśnie od brata, ale zasięg mam uwaga 10 metrów, potem już brak sygnału. Starczy mi więc w obrębie ~20 metrow z drugim pokojem (już wliczone) :slight_smile:

Niestety mankament w tym, że nie ma takiego go ma wbudowany adsl modem, bo w najgorszym wypadku mozna dokupic tplink modem i dopiero router xdsl, ale ich na allegro ‘jak na lekarstwo’ :frowning:

Po co sobie robić problemy?

Do neo TYLKO router ADSL 2+.

Pytanie też po co Ci te “ulepszacze” ?

Jeśli dysponujesz dużą gotówką, to wybierz Draytek:

http://allegro.pl/listing.php/search?bu … nge_view=1

Idzie, jest tylko jeden problem - to nie jest router do neo :wink:

A na aukcji jest napisane:

Powiem tak, przeczytałem jeszcze raz specyfikacje routera i zgodzę się z Tobą że neo może mieć na nim problem, ale to z innego powodu niż ADSL 2+. Chodzi o Annex A, którego ten router nie posiada. Dlatego przydałoby się wspomnieć o tym.

Niektórzy przesyłają w sieci domowej duże ilości danych i chcieliby mieć to szybko zrobione, dla nich są te “ulepszacze”. A USB w routerze to fajna sprawa, szczególnie dzięki N-ce i gigabitowemu switchowi. Mając jeszcze dysk zewnętrzny można fajny serwerek w domu na pliki postawić.

I jeszcze jedno, zapodałeś tylko marką, podaj link do konkretnego routera, który spełniałby wymagania autora tematu, bo tak wprowadzasz tylko zamęt.

10 metrów w domu czy poza domem? Trochę dziwne, bo mam ten sam router i wychodzę sobie z bloku z laptopem na ławeczkę ok. 10m od bloku a mieszkam na 3 piętrze co daje ok. 15 - 20m od routera. Chyba że masz grube ściany? Może spróbuj wzmocnić sygnał?

Pozdrawiam!