Router do Netii

Chce kupić internet od neti. Mam problem jaki router wybrać by ten internet chodził !!

Internet ma płynąć na złączach TPSA. Niestety nie wiem jaki wybrać ruter z ADSL czy ADSL 2+

I z jakim Annex?

Kabel od puszki telefonicznej jest na RJ11

Witam.Też mam Netię na łączach TPSA.Ja korzystam z tego i tego polecam.Prosty w konfiguracji,dobry zasięg i cena przystępna.Mam połączone:stacjonarny i dwa laptopy i jest OK :smiley:

http://www.allegro.pl/item900403858_router_wifi_adsl_tp_link_td_w8901g_neostrada_netia.html

Kolega dobrze Ci radzi - ten TPlink będzie bardzo dobrym i niedrogim wyborem. Też mam TPLin`a, tylko trochę droższego. Teraz wybrałbym tego tańszego :stuck_out_tongue:

Koledzy a ten router był by dobry ? ;> Wtedu juz modemu nie trzeba prawda tylko ten kabel telefoniczny Rj11 podłanczam do tego ruter ? I Powino wszystko chulać ?

http://www.allegro.pl/item901432733_tp_ … netia.html

Będzie OK. Oczywiście, najpierw musisz zrobić konfigurację routera, ale z instrukcją obsługi jest to banalnie proste - nawet dla laika.

Bo modem masz wbudowany w router. Router, o który pytasz będzie dobry, ja też mam Netię na łączach TP i osobiście posiadam Pentagram Cerberus P6331-42 i jestem zadowolony.

Pozdrawiam!

Troszkę poza tematem dodam, że w Polsce należałoby dziś już pisać ruter , a nie router choć mi to też się nie podoba. W tej chwili u mnie na uczelni nikt nie zacznie nawet sprawdzać pracy dyplomowej jak widzi tam “router” czy “switch”.

Wracając do tematu ja od siebie polecę Netgear dg834g. Może nie najtańszy, ale kultura pracy i awaryjność są zadziwiające.

Co do Netii na analogu to oczywiście Annex A (czyli znakomita większość routerów na rynku).

Nie wchodząc w szczegóły:

ADSL1-1,5-2 Mbps

ADSL 2- 3Mbps (stara wersja)

ADSL 2 - 12Mbps (nowa wersja)

ADSL 2+ - 25Mbps

Są to oczywiście szybkości do abonenta. Należy jednak pamiętać, że ADSL jest wrażliwy na odległość.

Reasumując - chyba wszystkie nowe routery są już w standardzie 2+, a standard ten jest jeszcze troszkę na wyrost patrząc na polska infrastrukturę.

Pozdrawiam

Netia oferuje teraz ruter za 1zł w swojej ofercie. Mam go od dłuższego czasu i nie narzekam na niego. Ma duże (według mnie) możliwości konfiguracji… Jedyny mankament to fakt braku możliwości aktualizacji softu (muszę trochę pogoogolować na ten temat).