Router do ok. 600 zł

Witam zastanawiam się nad kupnem routera gdzieś w granicach 600 zł, może być trochy ponad. Będzie on używany w domu metraż 80 m + 1 piętro. Aktualnie posiadam router Dasan H640GW, który dostałem od operatora lecz ma dość kiepskiej jakości wifi. Na parterze jeszcze jest w miarę z zasięgiem ale niestety na piętrze ze względu na grupy strop jakość sygnału drastycznie spada, a jeszcze jak się podłączy do niego 6 innych urządzeń to już praktycznie nie da się korzystać z internetu. Dlatego od takiego routera oczekuje żeby był:

  • niezawodny z bardzo dużym zasięgiem ( zależy mi aby taki router obsłużył dużą ilość urządzeń bez zrywania połączenia w końcu jest to zakup na długie lata, ponieważ w domach mamy coraz więcej urządzeń z wifi) 

  • router powinien mieć dual band i pracować na częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz 

  • możliwość podpięcia dysku na usb 3.0 

  • VPN

  • prywatna chmura

  • pobieranie plików za pomocą routera (czasami ta funkcja się bardzo przydaje choć to nie jest przeze mnie wymagane tak bardzo w poszukiwaniu routera )  

  • transfer Wifi na poziomie ok. 450 Mb/s może być  nawet wyższy ( obecnie mam łącze światłowodowe 250 Mb/s download i 250 Mb/s mimo że mój obecny router obsługuje wifi do 300 Mb/s to bardzo trudno to osiągnąć, zwykle jest to w granicach 100 Mb/s. Planuje kupić router który ma większe transfery ze względu na to że jest to rozwiązanie czysto przyszłościowe)

 

Mój wybór padł na dwa routery. Pierwszy to Netgear R7000 https://www.morele.net/router-netgear-r7000-r7000-100pes-626148/ oraz na Asus RT-AC68U https://www.morele.net/router-asus-rt-ac68u-613032/  Który z tych routerów jest najlepszy według was i dlaczego? Oraz jakie inne routery możecie polecić? Z góry dzięki za odpowiedź.     

ja polecam ASUSA http://www.sferis.pl/p/364191-router-asus-4g-n12-n300-lte-bezprzewodowy.html

Też celowałbym w Asusa bo ich routery są właśnie stabilne a przy tym proste w konfiguracji, ale może znany już i sprawdzony model RT-AC66U, co prawda gdyby urządzenia odbierały standard AC można by więcej uzyskać ale wyniki testów co do prędkości i pokrycia zasięgiem wyglądają dobrze, tu po angielsku razem z wynikami http://www.pcworld.com/article/262149/asus_rt_ac66u_the_best_802_11ac_router_on_the_market_so_far.html

myśl trochę co polecasz, a nie pierwszy z brzegu. Po co mu router z LTE gorszy od nie jednego Huaweia.

Asus RT-AC68U powinien ci wystarczyc jest na dobrym Broadcomie, ma dużo RAMu i pamieci flash. Aczkolwiek zasieg wifi zalezy od grubosci ścian, stropu oraz od tego jak urzadzenia odbierajace sobie z tym radzą czyli karty WiFi. 5Ghz jest na mniejsze odległości niż 2,4Ghz.

Celowałbym w Asusy

To juz autor tematu wie tyle to i pani z Żabki umie napisac=ć :confused: