Router do visty 64bit

Witam. Mam zamiar kupić do visty 64bit router który podłącze zamiast nie działającego zxdsl 852. Czy ten router będzie dobry?? D-Link DI-604, czy będzie on pełnił funkcję modemu??

PS. dodam że mam internet z neostrady

Po pierwsze system operacyjny w twoim komputerze nie ma żadnego znaczenia w przypadku routera. Ten router ma tylko wejście ethernetowe, nie pełni funckji modemu i co wiecej mogłbyś go używać z neostradą tylko pod warunkiem, że posiadasz modem w wyjściem ethernet, a raczej nie posiadasz, bo telekomunikacja daje modemy na usb.

Potrzebujesz routera z modemem DSL (Annex A) np taki:

http://www.allegro.pl/item239155547_neo … s_24h.html

dodd >> Otóż Cię zaskoczę, bo system operacyjny MA znaczenie w przypadku routera. Chodzi o sterowniki. Nie wiem, czy wiesz, ale do niektórych urządzeń naprawdę CIĘŻKO zdobyć sterowniki, które będą działały w Viście 64-bitowej. I zanim się kupi dane urządzenie trzeba dokładnie sprawdzić, czy są do niego dołączone stery, które działają w środowisku x64, bo jeśli nie to po prostu sprzęt nie będzie działać. I pieniądze wyrzucone w błoto.

sterowniki do routera?!

routery konfiguruje się albo z konsoli, albo z poziomu przeglądarki www.

sterowniki potrzebujesz tylko do karty sieciowej.

chyba, że mówisz o modemie, ale to jest zupełnie inna bajka…

No tak, ale jak się kupi router to np. czasami jest dołączone oprogramowanie, które pozwala skonfigurować, no i potrzebne są stery (chyba że wystarczy tylko to, że komp jest połaczony przez kartę sieciową, już sam nie wiem :D) :stuck_out_tongue: No a jak się łączy tylko przez sięc no i do internetu, to oczywiście sterowniki do routera nie są potrzebne, bo są wymagane drivery do karty sieciowej (bezprzewodowej), o które także trudno do Visty x64.