Router Dsl -> Router -> Switch

Witam, mam problem z podłączeniem sieci firmowej. Mamy router z TP, Siemens Speedstream 4101, który jest routerem DSL - ludzie z infolinii podali mi zewnętrzny IP, maskę, bramkę i dnsy - kiedy wpiszę te ustawienia w karcie sieciowej swojego laptopa i podłącze go przewodem ethernet bezpośrednio do tego Siemensa Speedstream to wszystko ładnie działa. Mamy w firmie kilka komputerów, które są podłączone do switcha. Pracownik z TP powiedział mi, że jeżeli chcemy żeby na kilku kompterach ten internet działał to te adresy będę musiał wtedy wprowadzić do innego routera i ten router dopiero podłączyć do switcha. Moje pytanie jest takie, jaki muszę mieć ten router, który by się komunikował z routerem DSL speedstream, a potem ze switchem, jakie musi mieć porty? WAN/LAN? W jaki sposób to najlepiej podłączyć. Proszę o informacje, poradę. Pozdrawiam

Z tego co widzę, to jest modem, a nie router. Modem i router to nie jest to samo. Tobie wystarczy zwykły router ethernet z portem WAN na RJ-45. Ty modem DSL już masz, więc nie daj się w sklepie namówić na router ADSL (prawdopodobnie będą Ci taki wciskać, bo są droższe), bo nie jest Ci potrzebny. Poza tym jak kupisz router ADSL do DSLki, może być niezgodny z twoim łączem. Jak pisałem, potrzebujesz zwykły router ethernet z WAN na RJ-45, bez modemu.

Do sieci firmowej proponuję nie rozglądać się za najtańszymi TP Linkami czy DLinkami, bo te routery są dziurawe i nigdy nie aktualizowane. Proponuję rozejrzeć się za jakimiś routerbordami Mikrotika, których funkcjonalność za tę samą lub niewiele większą cenę jest większą. Jeśli macie tam przełącznik zarządzalny, to routerbord Mikrotika lepiej się sprawdzi.