Router dsl wifi + internet Multimedia Polska POMÓZCIE


(Paulina K90) #1

Mam internet w Multimedia Polska i kupiłam router DSL WiFi TP-Link TL-WR543G, bo jakiś koleś w sklepie komputerowym mi powiedział, że właśnie taki muszę mieć żeby podłączyć modem motoroli który dostałam od multimedii do mojego routera który kupiłam. No i teraz to tak właśnie wygląda, że kabel z modemu multimedii mam podlączony do routera w gniazdku nazwanym WAN no i przez kabel LAN do laptopa... jednak jak mam tak podłączone wszystko nie działa internet w ogóle. Zrobiłam ustawienia Quick Setup według instrukcji jednak nie działa.. nie wiem jak się do tego zabrać.. pomóżcie.. powiedzcie co trzeba ustawić w kompie.. w protokołach TCP\IP i potem co w tych ustawieniach w przeglądarce jak wpisze http://IP.... co zrobić, żeby ten internet leciał przez router bezprzewodowo na trzy komputery...

z gory dzięki

:((


(skrzek) #2

na pewno musisz zresetować modem multimedii - wtyczka z gniazdka,

musisz też ustawić wszędzie na kompie w tcp/ip na automatyczną konfigurację i na routerze ustawić dhcp na porcie wan - bo w multimedii wszystko przyznawane jest automatycznie.

no i musisz tez skonfigurować router - dane do logowania są na nalepce od spodu routera, jeśli chcesz korzystać z wifi to należy je też włączyć w odpowiedniej zakładce w trakcie konfiguracji routera.


(Paulina K90) #3

ale własnie chodzi o to że ja nie wiem jak to wszystko zrobić w ustawieniach routera.. nie wiem co tam wybrać, wpisać dokładnie itd. ustawilam protokoly automatycznie a reszty nie umiem...

-- Dodane 11.10.2009 (N) 17:03 --

ustawienia wifi i wszystko jest juz dobrze bo przez chwile działał mi internet na laptopie, a kiedy probowalam podlączyć na PC i odlaczylam na chwile router to za 15 min jak podlączylam to nagle nie dziala.. a przez modem multimedii na PC nawet na kablu nie dziala! !!