Router DWR-116 a Windows 8.1

Witam, 

nie do końca wiem gdzie powinienem umieścić temat ale problem leży raczej po stronie systemu bo z innym laptopem działa okey. Więc do rzeczy, od samego praktycznie początku mam następujący problem z routerem d-link DWR-116, w całkiem losowych momentach połączenie zmienia się na ograniczone i nie mam internetu. Wszedłem kiedyś w Urządzenia i Drukarki i znalazłem tam parenaście ikonek DWR-116, jeśli je pousuwam i zrestartuje router to internet znowu jest. Na drugim laptopie też pod kontrolą Windows 8.1 problem nie występuje. Dodam jeszcze że laptopa z którym jest problem użyłem do pierwszej konfiguracji routera wpinając w niego LAN nie mam pojęcia czy to istotne ale wydaje się być jedyną róźnicą między laptopami, każdy z najnowszymi aktualizacjami.

Bardzo chętnie dostarczę potrzebne informacje mogące wskazać problem. 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc 

na początek podaj screena z urządzeń kiedy jest kilka urządzeń na raz. Poza tym, na tą chwilę nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Przy czym internet działa nawet jeśli się router w urządzeniach nie pojawi. Jak nie będę usuwał to będą się ciągle nowe pojawiać.

post-259039-0-68374300-1436708720_thumb.

On po prostu dodaje za każdym połączeniem router jako nowe urządzenie, przez to pojawia się tyle ikon a później pewnie system sam się gubi w tym i korzysta nie z tego portu co trzeba.

 

W jaki sposób łączysz się z routerem? Wi-fi, Ethernet czy przez port usb?

Przez wifi, więc chyba dziwne że w urządzeniach się w ogóle wyświetla? Teza ze każde połączenie dodaje nowy router chyba prawidłowa, rozłączyłem siec, nie mogłem podłączyć się bez restartu routera, po połączeniu ikonka więcej.

Wyłącz automatyczną instalację urządzeń sieciowych w Windows 8. Powinno rozwiązać Twój problem. Ja tak miałem, jak dublowało mi mój telewizor i router. Wyłączyłem tą automatyczną instalację, usunąłem te urządzenia i po problemie.

O a gdzie mogę znaleźć taką opcje? Masz na myśli “zmień ustawienia instalacyjne urządzenia”? To się tyczy wszystkich nie tylko sieciowych a jest przydatne np przy podłączeniu telefonu, nie muszę szukać sterowników sam pobierze. 

Nie, nie mówię o tym.

Przestailem zobaczymy czy pomoże

Okey pomogło na dublujące się routery ale wciąż jeśli rozłącze sie z internetem by połączyć się ponownie muszę restartować router :confused: I czasem potrafi się samo zmienić na ograniczone i wtedy też tylko restart 

Więc w ustawieniach routera cos jest “skopane”.

Wlasnie nie jestem przekonany bo jednak na drugim laptopie z win 8.1 dziala bez zarzutow, tak samo na 4 Androidach. Jak modem usb z routera wypne i wsadze do laptopa tez zdarza sie brak internetu. Dostarczyc jakies dane dodatkowe?

hmm… a co z ustawieniami IP, DNS itd. po stronie wadliwego komputera? Może ma ręcznie źle przydzielone adresy albo nie pobiera ich odpowiednio z serwera DHCP.

 

Najlepiej pokaż jak wyglądają ustawienia awaryjnego połączenia.

Nie wiem czy wiem co to awaryjne polaczenie :stuck_out_tongue: uruchomic system w trybie awaryjnym z obsluga sieci? I gdzie te ustawienia znalezc bo nigdy sie tym nie zajmowalem?

Awaryjne tzn. to której powoduje kłopoty :smiley:

To się popisałem elokwencją :stuck_out_tongue: Nie pisałem bo przez ponad tydzień było ok, Chodzi o screena ze “szczegółów połączenia sieciowego” ? Wszystko wygląda tam jak normalnie za wyjątkiem, czasu wygaśnięcia dzierżawy. Tj dzierżawa wygasła a nie była odnowiona na nową datę, wina routera jednak?