Router --- e mule


(Iwirus) #1

Od 2 dni mam problem - mam neo 512 na dwa kompy ( ja i brat) i dzielimy łącze przez router. Do tej pory nie było problemu przy ściąganiu przez e mule ( momentami transfer 47 KB/s ) ale ostatnio pojawiła mi się "opaska" na oczach osiołka :confused: Słyszałem że się tak dzieje jak mam Low ID ale przecież na neo ma się High ID :confused: Wogóle jak wlączam "test ports" to jest nieprawidłowy (failed) - a zawsze było ok. Podejżewam że coś ze swojego kompa zrobił brat na moją niekorzyść bo to on ustawiał router ( nie znam się na tym ) mimo że modem stoi u mnie.

Powiedzcie co o tym myślicie - każda rada bardzo mi się przyda !!

I dlaczego jak chce ustawić 300 połączeń to wyskakuje mi komunikat : Liczba połączeń którą wybrałeś dla "Ilość połączeń" jest większa niż udostępniana przez system operacyjny 100. Może to spowodować niestabilność systemu."


(Ford Fokus) #2

:hahaha:

Brat Ci poprostu zablokował porty i tyle :smiley: Powiedz Mu żeby Ci odblokował i będzie dobrze :smiley:


(Iwirus) #3

No spoko - tyle że ja jestem z nim w dosyć dużym konflikcie i gdyby nie to że z neo mamy umowę do marca to zakończyłbym tę spółkę :evil: Więc zapewne by się wypierał i na moim pytaniu by się skończyło :frowning: Proszę o rady co zrobić i czy to napewno on zablokował porty (czy nie ma innej możliwości ?) A jeżeli zablokował to czy mogę je sam odblokować ??

- a z tym juz nie mam problemu bo to na win98 takie coś wyskakuje a na 2000 jest OK.


(Jas Mo) #4

Nie do końca prawda ,musisz przekierować porty na ruterze a jakie to tu zobacz

http://www.osiol.com/lofiversion/index.php/t9.html

A ruter gdzie stoj u ciebie i podaj jaki model lub poszukaj informacji o ruterze na http://www.google.pl


(Krzysiek21) #5

Mógł mu przyblokować porty... nie ma bata,bez dostępu do routera nic nie zdziałasz.....


(Iwirus) #6

Podejżewam że to on przyblokował bo stało się tak dzień po zaostrzeniu naszych kontaktów. Czyli w tej sytuacji jeżeli nie zareaguje na prośbę o odblokowanie mogę jedynie go odłączać od routera (który stoi u mnie na biurku) :smiley:


(Jas Mo) #7

To co stoj u ciebie modem i ruter czy jedno z tych urządzeń,bo jak masz i ruter u siebie to nie ma problemu -poczytać i skonfigurować

Podaj jaki model rutera może co poradzimy

Możesz go odłączyć co najwyżej zostanie ci płacić za internet samemu


(Iwirus) #8

Tak router stoi u mnie. Miałem najpierw sam neo ale on się chciał na siłę dołączyć więc go dopuściłem - ale teraz widać że sprawdza się przysłowie - " śpiewały jaskółki , że nie wchodzi się w spółki" :frowning:

Tutaj jest ten model routera co mamy : http://www.madtech.pl/index.php?d=produkt&id=224


(Jas Mo) #9

To w czym problem ,przekonfiguruj ruter i po sprawie a jakie porty musisz przekierować to tu poczytaj:

http://www.osiol.com/lofiversion/index.php/t9.html


(Iwirus) #10

widocznie źle się wyraziłem - chodziło mi o to że to on instalował i ustawiał router nie dając mi możliwości dostępu do niego (nigdzie nie mam dostępu do routera - poza tym fizycznym , bo mogę go dotknąć :wink: )


(Damian166 89) #11

wejdz na roter w IE wpisz poprostu IP rotera jezeli nie jest zabezpieczony haslem to bez problemu wejdziesz,jesli jednak jest haslo popros brata zeby ci je podal albo go odlaczysz od sieci wejdz w ustawienia portow i je przekieroj.Podaj jeszcze jaki masz model rotera ?

Złączono Posta : 06.11.2005 (Nie) 20:08

soory nie zerknolem wyzej na model:)