Router Edimax 3G-6200n a dobór modemu 3G


(Daniel 1983) #1

Witam

Chciałbym stworzyć prost sieć opartą na Router Edimax 6200n http://www.edimax.pl/pl/produce_detail.php?pd_id=281&pl1_id=3&pl2_id=18 jakimś modemie 3G na USB i internecie na kartę. Sieć ma służyć głównie do poczty oraz prostych stron internetowych pomimo to że Router współpracuje z dużą ilością modemów to w instrukcji znalazłem pewien kłopot (strona 31) W przypadku niektórych modemów wymagane jest zainstalowanie oprogramowania na komputerze wykorzystującym połączenie Internetowe nawet w przypadku dostępu do Internetu za pośrednictwem routera. Ponieważ w sieci będzie pracować kilka komputerów nie chciałbym żeby na każdym trzebabyło instalować oprogramowanie czy jest jakiś konkretny parametr który określa to w modemie 3G ? i z czego to wynika ?


(Adam Kasprzak) #2

Jestem użytkownikiem tego routera wraz z modemem zte mf636 w orange. Jedyną wadą tego sprzętu jest dość częste zawieszanie si, którego rozwiązaniem jest odłączenie zasilania. Niestety nie pomogła zmiana firmware’u.

Zawieszanie się nie jest regularne. czasami zawiesza się kilka razy dziennie, a czasami przez cały dzień nie zawiesi się ani razu. Oprócz tego router działa już ponad 2 lata bez problemów.


(Daniel 1983) #3

Czy do tego modemu musiałeś jeszcze instalować dodatkowe sterowniki na swoim komputerze (jak pisze w instrukcji na stronie 31) ? . Zastanawiam się czy tu nie chodzi przez przypadek o to że niektóre modele modemów 3G mają sterowniki już w Windows XP,Vista,7 co by sugerowała że Router w pewnym sensie współdzieli modem 3G ?