ROUTER EDIMAX AR-7084GA ADSL2+ kontra neostrada

Sprawa wyglada tak:mam neostrade od pewnego czasu i zawsze uzywalem modemu z zestawu tzn FAST 800 ale kupilem nowego kompa i chcialem rozdzielic neta na dwa wiec kupile router firmy EDIMAXZ model AR-7084GA ADSL2+ doklade dane tutaj

http://www.komputery.opole.pl/-p-SIEEDIROU0024.html

I tu zaczyna sie problem podlaczam router do kompa swieci lampka zasilania i portu lan i zaczynam konfiguracje routera ale caly czas choc podlaczony jest net lampka ADSL miga czyli nie widiz sygnalu i ci za tym idzie nie moge skonczyc konfiguracji routera ani polaczyc sie z netem w instrukcji mowa jest o jakims filtrze nie wiem o co chodzi ni8e bylo nic takiego w zestawie modem poprzedni z neo FAST 800 chodzi normalnie widzi sygnal.

Prosze o rade ,ewentualnie jakas wzkazuwke w kierunku tych filtrow lub inna ktora pomoze mi rozwiazac problem…

Z gory wielkie dzieki

Każdy telefon w domu musisz podłączyć przez mikrofiltr, który dostałeś z neostradą (2 sztuki) a ruter kabelkiem bez mikrofiltru.

Do gniazda telefonicznego mam podlączony filtr który rozdziela mi gniazdo na dwa dojednego kolejny na telefon więc router mam podlączyc do tego rozdzielającego czy bezposrednio do gniazda telefonicznego?

Sposób podłączenia identyczny jak dla modemu na usb, różnica tylko taka, że zamiast modemu usb podłączasz router.

Gniazdko telefoniczne->rozdzielacz sygnału

jedno wyjście->mikrofiltr->telefon

drugie wyjście->router

każde następne gniazdko->mikrofiltr->telefon

Jak miga ADSL to nie masz sygnału w ogóle albo sygnał nie jest zsynchronizowany…

miałam niedawno podłączony router ADSL2+ i musiałam go odłączyć. a teraz gdy chce go z powrotem podłączyć nie mogę tego zrobić nawet wykonać konfiguracji. Nie wiem już co mam zrobić. gdyby ktoś mógl mi pomóc byla bym bardzo wdzieczna.