Router edimax lt-6408n, nie działa wifi ani lan

Witam.

Mam taki dziwny dość problem, w sobotę podpisałem umowę z plusem o internet. Dostałem modem zte mf669 i router edimax lt-6408n. Wszytko ładnie pięknie skonfigurowałem, internet działał bez problemów, aż dziś rano gdy próbowałem się połączyć z routerem przez wi-fi wyskoczył mi komunikat “System windows nie mógł nawiązać połączenia z sięcią Plus”. Mówię, pewnie coś z komputerem jest nie tak, ale na laptopie i w telefonie jest to samo. Mam też drugi internet z orange i tam się łączy bez problemów do wi-fi. No to pomyślałem, spróbuję podłączyć ten router przez kabel do komputera, po podłączeniu przez chwilę pokazał, że się łączy, ale odrazu wszytko znikło, tak jakbym nic nie miał podłączonego do sieciówki. Sam modem zte podłączony do usb działa normalnie i internet jest. Co może być nie tak? Może router się zepsuł ? Ogólnie to znajduje w telefonie i komputerze sieć plus, ale nie może się do niej połączyć.

Z góry dziękuje za pomoc .

Hej,

Pierwsze i najważniejsze - uruchamiałeś ponownie router? Możne przydarzyła mu się zwieszka i stąd błędne działanie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Uruchamiałem go ponownie już z kilka razy, chciałem przywrócić ustawienia fabryczne trzymając guzik wps/reset przez 20sec, tak było w instruckji. Nic to nie pomogło ciągle jest to samo. :frowning: Dziwi mnie to co mogło się stać jeszcze w nocy działał okej, dziś rano nie mogłem już się połączyć nawet nikt go nie ruszył :frowning:

Może po prostu router padł. Również miałem Edimaxa - miał jedną istotną wadę, często padał, konieczność resetów. Żadna przyjemność.

Dołożyliśmy i teraz mamy WNDR 3700 Netgear - od momentu podłączenia, nic już z tym routerem nie robiłem.

No to raczej będę musiał oddać go na gwarancję, nie mam zamiaru kupować nowego routera teaz :evil:

Hej,

Czasami się tak zdarza, że urządzenie działa poprawnie, a z godzinę umiera… W takim przypadku można mówić po prostu o sporym pechu.

Jeśli router nie reaguje na przycisk resetu i nie jest możliwe uzyskanie połączenia kablowego, to na 99% router nadaje się do wymiany. Powiedz tylko, jak wyglądają poszczególne diody na urządzeniu - które z nich świecą i jak?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Powiem tak wczoraj wyłączyłem przełącznikiem przy routerze wi-fi i po podłączeniu kabla lan do komputera o dziwo internet działał normalnie się połączył. Gdy spowrotem włączyłem wi-fi to automatycznie router zerwał połączenie lan i już nie chciał się połączyć, i wi-fi też nie działało bo wyskakuje ten komunikat. Więc na wyłączonym całkowicie wi-fi internet przez kabel działa normalnie. Już nie wiem co może być grane, może router nie jest uszkodzony i wystarczy tylko coś ustawić?

Gdy mam wyłączone wi-fi pali się dioda od zasilania, modemu, i jedna od wejścia lan do której mam podłączony kabel. A przy włączonym wi-fi pali się dioda zasilania, wi-fi, modemu. Dioda WAN i jeszcze cztery od wejścia lan ciągle mrugają nawet jak mam podłączony kabel. I przy włączonym wi-fi czasem zdarzy się że dioda od zasilania na chwile zgaśnie i za moment się pojawi.

Hej,

Niestety bardziej wygląda to na uszkodzenie routera niż jakieś błędne ustawienia. Na pewno warto połączyć się kablowo i zajrzeć do panelu zarządzania urządzeniem. Na routerze powinna być informacja o tym, pod jakim adresem jest panel (ten sam, co brama domyślna) oraz jakiego loginu i hasła użyć, by dostać się do niego.

Taki objaw może wskazywać na błędnie działający zasilacz. Siec bezprzewodowa wymaga większej porcji energii niż połączenie kablowe - tłumaczyłoby to mruganie lampki zasilania, przy włączonym WiFi. Jeśli posiadasz miernik cyfrowy sprawdź, jakie napięcie i natężenie daje zasilacz, a jakie powinien dawać.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No napięcie zasilacz powinien dawać +5V tak jest na nim napisane, sprawdziłem miernikiem i było 5,2V to chyba zasilacz jest ok?

Hej,

Ważniejsze od napięcia jest natężenie prądu - je też warto by sprawdzić. Jeśli napięcie będzie ok, ale natężenie nie, to przy bardziej obciążających zadaniach prądu może najzwyczajniej w świecie routerowi brakować.

:arrow: Sprawdzałeś ustawienia routera przy połączeniu kablowym?

Pozdrawiam,

Dimatheus

No to tak pożyczyłem od kolegi zasilacz dokładnie taki sam dlatego że on też ma taki router i internet z plusa. Po podłączeniu różnicy widać nie było nadal nie działało wi-fi. Po 2 godzinkach siedzenia na internecie straciłem połączenie patrze na router pali się tylko jedna lampka od wejścia lan i to jeszcze nie ta do której miałem podłączony kabel. Reset nic nie pomógł, nawet lampka zasilania się nie świeci, i na modemie też nic. Myślę, zasilacz padł jednak po podłączeniu do kolegi routera działa normalnie. Wychodzi na to że router padł trzeba będzie oddać go na gwarancje najwidoczniej :evil: Pewnie nie działające wi-fi już było oznaką że router jest uszkodzony teraz już padł na dobre.

Dziękuje za pomoc :smiley: