Router Edimax nie wysyła sygnału (sieć bezprzewodowa)

Witam,

W poprzednim temacie - viewtopic.php?f=15&t=244570 - opisałem parę pytań, ale w związku z tym, że poszedłem trochę do przodu, założyłem nowy temat.

Sytuacja wygląda tak: podłączyłem modem (Motorola SB5101E-CN) do routera (Edimax BR-6204Wg) i ten router PRZEWODOWO do laptopa. Działa. Ustawiłem WPA (pre-share Key), ESSID.

Niestety, router nie wysyła żadnego sygnału, dzięki któremu drugi laptop mógłby go odebrać (nie ma żadnej sieci bezprzewodowej na liście). Co zrobić, żeby router wysyłał sygnał, żeby Internet był na obu komputerach?

Loocas , Czy aby cię dobrze rozumiem… chcesz połączyć 2 laptopy w tym samym czasie do tego routera bezprzewodowo? Niestety ale nie uda Ci się tego zrobić. Ten router może połączyć 5 komputerów jednocześnie (4xLAN, 1xWAN)

Tak właśnie chciałbym zrobić, Jarku. Dlaczego więc się nie da?

Ale nieważne, jeśli się nie da, to chciałbym zrobić “chociaż” tak, aby jeden komputer był podłączony kablem (tak jak w tej chwili), a drugi bezprzewodowo. Tak się da, tylko nie wiem, gdzie popełniam błąd, konfigurując. :wink:

“Broadcast SSID” włączone, nie wiem, czemu drugi laptop nie otrzymuje w ogóle sygnału… Nawet wyłączyłem WPA, żeby nie było żadnych konfliktów - sieć jest “goła i wesoła”, żadnych zabezpieczeń, a mimo to sygnału brak.

A spróbuj, dla testów, zamienić je miejscami (lapki). Tego co nie widzi sygnału połącz kablem a na tym drugim spróbuj znaleźć sieć. Moze to coś z kartą?

Loocas , może masz coś nie tak z kartą bezprzewodową w tym 2 laptopie albo sterowniki spróbuj przeinstalować.

włącz na routerze WIFI

@Jarek_OSW Po WiFI teoretycznie da się podłączyć 254 komputery, ale to tylko teoretyka bo acces point dawno by się zawiesił(duże obciążenie, słaby AP).

Także jak kolega @slavo uważam że nie jest włączone WiFi, albo włączyłeś nieświadomie lub świadomie ukrywanie ESSID.