Router FRITZ BOX 4020

Witam,

Zakupiłem router Fritz box 4020. Podłączyłem pod niego modem dostarczony przez dostawcę internetu, nie podłączając jeszcze drugiego komputera wykonałem test prędkości.

Oto rezultat przed i po:

Połączenie z Routerem FRITZ

Pierwotne połączenie CISCO:

Pytanie. Jeżeli ja na wejściu przy użyciu samego modemu cisco mam prędkość ok 13 MB. To dlaczego router nie staruje z tej wartości. Czy router za ponad 200 zł nie jest w stanie obsłużyć 13 MB na starcie i dopiero tę wartość dzielić między urządzenia w sieci ?

Router nie obsłuży prędkości większych jak 100Mbit. Jeśli masz szybsze łącze to musisz kupić router gigabit Ethernet, np archer c2. Druga kwestia to odpowiednia konfiguracja. Na pewno nie ma sensu drugi raz NAT-ować połączenia.

Sprawdzałeś, jak przebiega pobieranie czegoś?
Na 1 speedteście testowałeś prędkość przez inny serwer niż na 2, być może tutaj pojawił się jakiś zator, zwłaszcza, że ten upload wygląda podejrzanie.

Tak sprawdzałem, pobieranie 1, 5 MB/s gdzie ten sam plik po powrocie do starej konfiguracji sprzętowej osiągał prędkość od 8 MB/s.

Prędkość testowałem na kilka sposobów, więc o jednorazowym zastoju nie ma mowy.

Co do uploadu w ogóle masakra.

Co do archera c2, musi być to jakiś konkretny model?

Archer C2 to model TP linka.

A czy kabel sieciowy powinienem kupić jakiś konkretny. Są jakieś rodzaje z przesyłem (mniejszym większym). Czy wszystkie są w jednakowym standardzie?

Typowa skrętka kat 5E 8żyłowa obsłuży 1000Mbit. Trudno kupić inny przewód.