Router + HUB + Router?

Postanowiłem założyć ten temat gdyż nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu na forum.

Sprawa wygąda tak: Na osiedlu mamy InternetDSL od tpsa; do routera podłączonych jest 7 osób + 4 osoby podłączone poprzez hub’a (między innymi ja)

I tutaj pojawia się problem, udostępnienie połaczenia internetowego nie działa (gdy na moim kompie wpisze ip 192.168.0.1 trace kontakt z netem).

Jest taka możliwość żeby kupić router i podłączyć go do kabla który podłączony jest do hub’a?

Pomysl o wiekszym routerze - pozwoli to na unikniecie jak najwiekszej liczby hubow (ale huby… nie lepiej switch?).

Musi to byc tak: WAN->podlaczenie do Routera->wyjscie na LAN (->opcjonalnie Switch na kablu wychodzacym z routera->kompy podlaczone do tego ostatniego).

Jezeli zrobicie sobie LAN, to nie potrzeba wtedy udostepniac zadnego polaczenia (wszytko konfigurujesz na Routerze). Kazdy nastepny komputer bedzie podlaczony albo bezp. do routera (o ile beda wolne porty) lub do switcha (jezeli nie ma wiecej wolnych portow - przepinasz do jednego portu switch a do niego komputery).