Router i 128kbs

(Jakubs13) #1

Witajcie!

We wcześniejszym moim poscie pytałem czy jeśli otrzymuję łącze 128kbs z kafejki internetowej, to czy mogę to w jakis sposób rozdzielić, aby na 2 komputerach było łącze rzędu 128kbs. Zapytałem o switch, to powiedzieliście, ze takie coś jest nie możliwe. Dowiedziałem sie tez, ze router byłby właśnie do tego celu, ze względu na to ze cash'uje przez co nie ma spadku prędkości. Mam racje ?

(Miikes) #2

Z tego co wiem, jeśli masz udostępnioną daną przepustowość łącza, dzielona ona będzie na 2 komputery, w zależności od użytkowania. Nie pomnożysz jej wartości. Chyba, że 1 komputer będzie korzystał z internetu.

Pomyliłem się? Zdarza się :slight_smile:

(wacek) #3

:roll:

Kupujesz router i na 2 kompach będziesz miał niezależnie net o tej samej prędkości (w tym przypadku 128kb/s)

Taka sytuacja występuje kiedy np. łączysz kompy skrętką i udostępniasz internet

(Bolo92) #4

Nie wydrzesz więcej z łącza jeżeli takie masz nadawane, będzie miał łacznie 128kb/s a nie 128kb/s-komp 1 128kb/s- komp 2.

(Jakubs13) #5

To kto ma racje ? Mój nauczyciel od informatyki, który sam montował sieć w szkole, mówi, ze w przypadku routera łącze będzie napewno takie same na każdym komputerze...

(wacek) #6

i to jest prawda !!

(Jakubs13) #7

(Miikes) #8

Według kolegów udzielających się wyżej, tak właśnie będzie.

Swoją drogą to sam się tego od nich dowiedziałem. Sam myślałem, że moje łącze 1,5mB/s jest dzielone na 2 komputery, a tak nie jest :slight_smile:

(Jakubs13) #9

W takim razie nie obędzie się od tego abym nie stwierdził: Skoro się nie wie to po co się pisze (do Bolo92)... sorry, ale taka jest prawda

(Bolo92) #10

Niby jak to możliwe aby mieć neta 128kb/s a po zakupie(promocja czy co) 256kb/s na łączu ??(no chyba że kupujesz abonament na drugi komp i Ci puszcza 256kb/s łacznie a Ty płacisz za dwa kompy).

No ja jakoś mam 2mb/s przydzielone przez router z sieci, gdybym dopioł drugiego kompa albo i łącznie miał trzy to może będę miał 6mb/s łącznie po 2mb/s na każdym kompie ??(a DSLa mamy 4mb/s)

A TP niech da nam jakieś 70-80megabitów bo mamy w sieci ponad 30osób i 4mb/s DSLa a chcemy tak jak teraz jest dla każdego 2mb/s(ssaczom mniej).

Będzie takie same, ale nie będzie można pobierać pliku na dwóch kompach jednocześnie z transwerem 16KB/s na każdym kompie=256kb/s tylko by dzieliło mniej więcej po 8KB/s lub by dawało kompowi który pierwszy zaczoł troszkę więcej a drugiemu troszkę mniej.

Normalnie będzie ta sama prędkość, nie będzie jej dzieliło ciągle na 64kilobity na sekundę, ale przy ściąganiu już Ci nie da drugich 128kb/s ekstra.

(Jakubs13) #11

czyli, ze wacek4 podaje złe informacje ?

(Wujek 15) #12

Oczywiście że 128 / 2 kopmy a nie 2x/128. Heh.. proste jak liczenie pod kręską..Nic Ci sie nie namnoży.

(Miikes) #13

Zgłupiałem. Dzieli czy nie dzieli, bo odpowiedzi jest kilka...

(Wujek 15) #14

DZIELI ! Jak CI się może pomnożyć prędkość ? wtedy każdy by tak robił ! Jak podłączysz pod Twoje łącze 2 kompy to wyjdzie po 64 na każdy.

(Bolo92) #15

Ten cytat zmienić na

Kupujesz router i na 2 kompach będziesz miał zależnie(od transweru jaki inny komp pobiera na swoje cele) net o tej samej prędkości maxymalnej 2kompy=128kb/s a nie 256kb/s

Internetu nie przyśpieszysz żadnym dokupionym sprzętem, może ciut by poprawiło jakość w radiowym i wydarło ciut więcej, ale takto nie.

Nie będzie ograniczało ciągle po 64kbps, tyle że jak to w niektórych sieciach osiedlowych(bloki mniejsze) to podłączają się pod switch bez routera i jak jeden komp drze to reszta niewiele na internecie pobuszuje.

(Wujek 15) #16

No jesli jeden będzie ciągnął na maxa to tam nie będzie 64 na 64 , zgadza się . To logiczne.

Ale nie zrobi Ci się 256 KB wg niektórych co pisali.

Normalnie wtedy łącze dzieli Ci się na pół. Przy każdej prędkości. Chyba że będziesz miał drugą linię.

(Miikes) #17

Czyli miałem racje. Tylko niepotrzebnie koledzy wprowadzili mnie w błąd :slight_smile:

(Wujek 15) #18

Jasne.