Router i 2 kompy

Witam.

Dziś kupiłem router Netgear i już podłączyłem do kompa z telefonu już też wykrywa jako sieć bezprzewodowa (router ma wbudowany modem, posiadam neostrade ) wszystko ładnie śmiga, ale co mam teraz zrobić żeby podłączyć drugi komputer stacjonarny do sieci ponieważ on nie ma wifi. Potrzebny bedzie drugi kabel Rj-45 i bede go musiał połączyć komputer - router ?

Dokładnie tak.

Lub kupić jakąś najtańszą kartę sieciową bezprzewodową na PCI.

Jeśli podłączysz zwykłym kablem sieciowym z końcówkami RJ-45, to internet będziesz miał od razu - bez konfigurowania tego drugiego komputera, a jeśli dokupisz kartę bezprzewodową, to polecam taką na USB (koszt od 30 do 70zł). Oczywiście w takim przypadku musisz najpierw zainstalować sterowniki takiej karty USB i dopiero potem ją podłączyć i skonfigurować (nazwę sieci do której ma się łączyć i hasło).

Zaletą karty WiFi USB nad kartami PCI jest ich uniwersalność. Karty USB możesz podłączać do dowolnego komputera stacjonarnego i dowolnego laptopa, a katy PCI tylko do komputera stacjonarnego.

Oto przykładowe karty WiFi USB:

Za 24zł:

http://allegro.pl/item1151946967_karta_ … s_24h.html

Za 39zł:

http://allegro.pl/item1150742309_tp_lin … wa_wa.html

Za 60zł:

http://allegro.pl/item1150682475_karta_ … _5dbi.html

Za 65zł:

http://allegro.pl/item1150182586_dlink_ … atafv.html

Ale czemu do komputera stacjonarnego polecasz kartę WiFi na USB przecież to gorsze i droższe rozwiązanie

Wcale nie droższe i wcale nie gorsze. Szybkość działania taka sama, cena też porównywalna, a w przyszłości będziesz mógł podłączyć tę kartę do dowolnego innego komputera, a karty PCI już nie.

Praktyczniejsze to może jest , ale karta na USB do komputera stacjonarnego ? Skąd taki pomysł i skąd masz taką dziwną wiedzę że karta WiFi na USB jest lepsza od karty WiFi na PCI ?

no dobra jeszcze się zastanowie czy kabel czy ta karta bardzo dziękuje za porady

Edit

Mam jeszcze pytanie pobrałem sobie z naszej stronki program o nazwie Kerio Control i chciałem podzielić limit internetu jaki będzie na drugim kompie jak i również przypisać mój telefon do sieci ( Nokia N95 ) wykrywa normalnie sieć chodzę po necie ale chce go przypisać do tej sieci i widzieć że on jest np. w danej chwili podłączony, i że ktoś ktoś korzysta w nim z internetu. Proszę jeszcze raz o pomoc

Karta USB lepsza od PCI bawię się w sieci bezprzewodowe od ładnych paru lat i w życiu nie słyszałem takich bzdur. Zresztą w jaki sposób miało by być to praktyczniejsze praktycznie każdy współczesny laptop jest wyposażony w wi fi wiec po co podłączać dodatkowe pod usb. Karta pod PCI wyjdzie taniej i będzie działać stabilniej i można ją przełożyć do każdego kompa stacjonarnego. Zresztą ja tam bym nie chciał żeby mi karata usb z tyłu kompa dyndała