Router i Livebox naraz?

Takie pytanie związane z liveboxem. Czy może on być podłączony równocześnie z routerem. Np. komputery mam w jednym pokoju i tu stawiam normalny router, a w drugim pokoju podłączam Liveboxa do neostrada TV.

Czy istnieje taka możliwość?

ale mówiąc router co masz na myśli ??? ?

bo jeśli to router adsl i jest w nim 4 portowy switch to po co ci ten syf livebox

Z punktu widzenia technicznego według nie jest to możliwe. Ale wiele zależy od tego jak wszystko skonfigurujesz i czy zrobisz to z głową.

Jest to możliwe. Tylko trzeba odpowiednio skonfigurować Ruter i Livebox. Otóż tylko jeden może się łączyć z netem to po pierwsze, a po drugie to tylko jeden może mieć serwer DHCP. Czyli w Liveboxie wyłącz automatyczne łączenie z netem i serwer DHCP. Przestaw go na DHCP Client czyli, żeby otrzymywał IP od DHCP, ale UWAGA może ci się zmienić przez to IP Liveboxa dlatego jeżeli masz jakieś oprogramowanie do niego, które go samo w sieci znajdzie to będzie potrzebne.

Rozumiem. Mam jakiś soft, ale nie jest potrzebny żeby działało. Więc jak kupie router to zobacze czy będzie działało.

To ty tego rutera nie masz. Do D-Link`ów dodawany jest soft dzięki któremu można znaleźć w sieci i konfigurować go bez potrzeby znania IP czy dostępu do niego przez www. Tak btw to neo TV powinno chodzić bez Liveboxa tylko na samym ruterze. Bo to idzie generalnie kablem telefonicznym tak?? Wiesz nie mam takich cudów jednak jak idzie telefonicznym tylko to sam ruter starczy, ale jak livebox rozdziela to na gniazdka TV to wtedy ustawiasz liveboxa za ruterem i dajesz mu DHCP Client co jest bardzo ważne, żeby sieć poprawnie działała.

:oops: No router jeszcze nie przyszedł bo wczoraj zamówiłem. Ale dziękuje za pomoc.