Router i podłączenie go (brak wejscia na kabel z tyłu)

Witam ! Chce kupić router TP Link Wr340g aby miec Wi-Fi w domu i móc podłączyć się do sieci Laptopem i Telefonem tylko teraz mam pytanie. Z tyłu komputera mam karte sieciową od internetu (radiówka) lecz nie ma tam wejscia na kabel sieciowy to gdzie mam podłączyć ten router ? mam kupic karte sieciową ? czy jak ?

Ralink ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

poprawione

Możesz się przecież połączyć z routerem bezprzewodowo.

z PC’ta do routera Wi-Fi jak ?

Dodane 17.06.2010 (Cz) 19:45

bo net jest w PCcie i do niego chciałbym podłączyc router tylko nie mam z tyłu wejscia na kabel sieciowy to jak mam podłączyc ?

Podłączysz internet do routera, a z kompem połączysz się przez wifi. Router służy do udostępniania internetu w sieci (jeśli masz internet ADSL (neostrada, netia itp.) to router musiałby mieć wbudowany modem - ten z pierwszego postu nie ma)

PS. Jeśli chcesz udostępniać internet z kompa przez wifi to po co router, a nie zwykły ap, albo jeśli tylko dla jednego urządzenia po prostu ad-hoc?

chce założyc router ale nie mam jak go podłączyć do kompa na karcie sieciowej mam tylko kabel od internetu taki jak na zdjęciu 3c1065b72b535a4dmed.jpg

Czegoś nie rozumiesz.

Przewód od modemu podłączasz do routera i dopiero do komputera/ów a nie najpierw do komputera i dopiero do routera.

Odłącz na chwilę ten przewód i zrób zdjęcie samego gniazdka bo wygląda na to, że to jest BNC i w tym przypadku musisz się zaopatrzyć w kartę sieciową z gniazdem RJ 45.

Zgodnie z tym jak Ty chciałbyś podłączyć, to komputer byłby pewnego rodzaju routerem.

a wy nie rozumiecie mnie ten modem na dole (z dwoma wiejsciami jest nieuzywany)chodzi o tą karte na górze z tym wejściem to jest karta od radiówki ( wejscie od anteny którą mam na dachu) więc za bardzo nie mam jak podłączyć tego kabla do routera

To nie my nie rozumiemy, tylko Ty beznadziejnie opisujesz Swój problem. Skoro ten z podłączonym kablem to modem wewnętrzny od radiówki (a może to sama karta sieciowa z gniazdem BNC??) - musisz dokupić kartę sieciowa z gniazdem RJ i za jej pomocą “wysłać” sygnał do routera, tylko nie wiem czy ten sposób zadziała.

PS. Na dole? Nie widzę żadnego “na dole” bo tak zdjęcie wstawiłeś.

Nie wiem koledzy czego Wy nie rozumiecie :slight_smile: Ja rozumiem to tak albo chcesz podpiąć router do komputera i połączenie wifi udostępnić na routera a z routera do wifi co nie ma zbytniego sensu, bo twój komputer też będzie routerem. Druga opcja to podpięcie anteny, ta która jest podpięta obecnie do komputera do routera i z niego rozdzielać połączenie kablem na komputer stacjonarny i radiowo do laptopa.

W takim wypadku w sumie nie potrzebujesz dodatkowej karty sieciowej, żeby podłączyć kablem komputer stacjonarny. Do tej karty, do której masz obecnie podpięty kabel powinieneś mieć taką małą antenkę, którą przykręcisz zamiast tego kabla i komputer stacjonarny też połączysz przez Wifi. Jednak konfigurację samego routera proponuję przeprowadzić, np. na laptopie przez kabel, jak włączysz szyfrowanie bądź filtrację MAC to utracisz połączenie z routerem.

Do tego co chcesz osiągnąć router musi działać w trybie WISP, ten router który podałeś z tego co widzę po specyfikacjach nie posiada takiej opcji ale na przykład TP-Link TL-WR543G już taką opcję posiada.

Pozdrawiam!

WItam mam pytanie czy takie nadało by się ??

http://www.allegro.pl/item1083734529_mi … ml#gallery

Dodane 18.06.2010 (Pt) 16:47

w sensie zamiast karty sieciowej

Dodane 18.06.2010 (Pt) 19:09

?? :o

Po co Ci ten wynalazek? Moim zdaniem lepiej dołożyć te 5 czy 10zł i kupić normalną kartę sieciową na PCI, po co zapychać sobie USB? Poza tym na PCI będzie lepiej działać. Druga sprawa, nie możesz zrobić jak pisałem? Tak poza tym sprecyzuj dokładnie co chcesz zrobić?

  1. Chcesz mieć podpiętą antenę (chodzi o ten czarny, przykręcany kabel) do komputera stacjonarnego i udostępniać połączenie sieciowe do routera i z routera przez wifi do laptopa?

  2. Podpiąć antenę (chodzi o ten czarny, przykręcany kabel) bezpośrednio do routera i chcesz router podpiąć komputer stacjonarny do routera kablem?

Opcja pierwsza kompletnie nie ma sensu, po pierwsze twój komputer będzie router i w tym wypadku lepiej kupić Access Point zamiast routera, dodatkowo twój komputer musiałby być uruchomiony żebyś miał internet na laptopie.

W przypadku opcji drugiej, w zupełności wystarczy Ci router, który działa w trybie WISP Client (podałem wyżej model, który posiada taką opcję), dodatkowa karta sieciowa, żeby podpiąć router do stacjonarnego komputera kablem jest zbędna, ponieważ komputer stacjonarny możesz też podłączyć bezprzewodowo a jedynie na laptopie przez kabel skonfigurujesz router, odepniesz kabel i cieszysz się siecią bezprzewodową na obu komputerach.

Pozdrawiam!

dobra jeśli wybrałbym opcje drugą (przyjmijmy) to jak mam podłączyć ten kabel od internetu do routera ?

i jak bym miał się podłączyć komputerem stacjonarnym do routera, miał bym kupic tą antenke do karty bo wolałbym kupic normalną karte sieciową ?

Dodane 18.06.2010 (Pt) 20:31

możecie powiedzieć mi co to jest ten access point i jak on działa ?? i czy można bedzie sie do niego podłączyć telefonem ?

Antentkę do obecnej karty powinieneś dostać w standardzie razem z kartą, chyba że kartę dostałeś od administratora twojej sieci? Tak poza tym widzę, że chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. W laptopie na pewno masz kartę sieciową zintegrowaną z płytą główną, nawet jakieś stare laptopy mają to w standardzie. W pudełku oprócz routera powinien być jeszcze kabelek sieciowy, więc laptopa podłączysz tym kablem z routerem ale tylko w celu skonfigurowania routera, gdy już dokonasz konfiguracji odłączasz kabelek od laptopa i będziesz się łączył bezprzewodowo. Natomiast w routerze odkręcisz antenkę i do niej podepniesz twoją antenę, którą teraz masz podpiętą do komputera.

Jeśli nie masz jednak tej antenki do karty sieciowej to i tak lepszym rozwiązaniem będzie kupić kartę sieciową taką zwykłą podpinaną do płyty głównej a nie jakieś wynalazki pod USB - to jest dobre ale do laptopów. Ale może jak wykręcisz antenkę z routera to będzie pasowała do karty sieciowej.

Opcja druga i tak jest najbardziej sensowna, chyba że zamierzasz mieć włączony komputer stacjonarny 24h na dobę tylko po to by korzystać z neta na laptopie i marnować prąd.

Access Point - punkt dostępu do sieci Wifi. Takie Access Pointy są również wbudowane w większości routerów. Access Point udostępnia tylko sygnał wifi, wtedy routerem jest twój komputer stacjonarny bądź jakiś router, dlatego większość routerów posiada zintegrowany Access Point. Podłączysz do niego bez problemu telefon.

Jednak jak pisałem, druga opcja jest najbardziej rozsądna ale wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam!

no bardziej sensowna wydaje się opcja 2 tylko nadal nie rozumiem

mam podłączyć kabel od anteny ( na dachu ) do routera (jak to zrobic ?)

całą resztę kapuje :wink: a antenki nie dostałem w zestawie :confused:

Poprawiłem poprzedni post, więc może nie zauważyłeś. Napisałem, że odkręcisz antenkę w routerze i w to miejsce przykręcisz antenę z dachu i być może antenka od routera pasowałaby do karty sieciowej i jeśli tak to obyłoby się bez kupna dodatkowej karty :wink:

Pozdrawiam!

dobra juz wszystko rozumiem świetnię :wink: tylko mam pare pytań jeszcze :wink:

1.Sygnał Wi-Fi szedł by wtedy od routera czy od karty sieciowej ? skoro przy routerze nie ma antenki ?

Kabel z dachu podpinasz pod router i sygnał z anteny przekazywany jest do routera i teraz AP w routerze rozsyła sygnał do komputerów w domu. Właśnie dlatego router musi posiadać tryb WISP Client, co oznacza że pobiera sygnał z innej sieci Wifi w tym wypadku z anteny i rozsyła własny sygnał już jako nowa sieć Wifi.

Pozdrawiam!

ok tak zrobię dzięki wielkie !!