Router i sieć wewnętrzna


(kost) #1

Witam.

Mam problem z konfiguracją sieci wewnętrznej. Nie wiem czy mam mam konfigurować router czy tylko switch. Jeśli podłączam 1 komputer i konfiguruje go na zewnętrzny adres IP to wszystko działa. Nie mogę jednak zrobić tak by na tym jednym zewnętrznym IP działała sieć złożona z 15 komputerów. Próbowałem się połączyć z routerem ale nie mam instrukcji i nie wiem jaki adres mam wpisać w przeglądarkę internetową.

pppppp24.jpg


(Monczkin) #2

kost , proszę nazwać temat konkretnie, zgodnie z zasadami spisanymi w regulaminie forum.


(MrAsusrp6) #3

Kto jest dostawcą internetu, podaj nazwę routera wtedy podyskutujemy co i jak dalej.


(pysiu) #4

Pomiędzy modemem a switczem należy wstawić router i go odpowiednio skonfigurować .


(kost) #5

Dostawcą internetu jest TP, nazwa routera tak jak na obrazku czyli SpeedStream 5100. Chyba jest to modem dostarczony z TP który pełni też rolę routera. Wcześniej była oferta DSL 1Mb z NAT i wszystko działało OK. Teraz była zmiana na 2Mb i nie dali NAT ale po jakimś czasie jest znów włączony NAT i pozostaje problem konfiguracji by było tak jak wcześniej.

-- Dodane 29.10.2009 (Cz) 10:53 --

Wcześniej działało bez dodatkowego routera.

Przeczytałem regulamin ale nie wiem co jest nie tak z tematem.


(Monczkin) #6

post980957.html

Skoro piszesz na forum prośbę o pomoc, to jaki sens ma pisanie o tym w temacie - Problem? Masz problem z konfiguracją sieci? Tak trudno napisać to w temacie? Jeżeli są jakieś niejasności, to proszę je kierować na PW


(MrAsusrp6) #7

I tu jest odpowiedź na twoje pytanie, modem ten byl przygotowany pod dsl-a nie pod adsl.

Może to Ci pomoże

:arrow: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic559821.html


(kost) #8

Trochę poczytałem i mam jeszcze jedno pytanie. (Przy połączeniu które jest na rysunku). Jeśli stare połączenie to DSL z NAT TP (1Mb) i wszystko działało ok; później zmieniono na DSL bez NAT TP (2Mb) i przy obecnym sprzęcie sieć wewnętrzna przestała działać.

To jeśli nastąpi ponowna zmiana na DSL z NAT TP (tylko prędkość 2Mb) to czy wszystko będzie działać na starych ustawieniach czy potrzebna będzie konfiguracja modemu speedstream (czyli będzie trzeba prosić TP o konfigurację modemu bo czytałem że jest on zabezpieczony przed ingerencją osób nieuprawnionych)?