Router i tylko jeden komputer przepuszczany do internetu

Mam problem. Mam router, który zachowuję się dziwnie. Mianowicie w domu są 2 komputery (stacjonarny i laptop). Stacjonarny jest podłączony kablem do routera, a laptop po Wifi. Problem jest taki, że jeżeli komputer stacjonarny jest włączony to automatycznie w laptopie wyłącza internet. Wyłącza ale połącznie z siecią nadal jest. Do tego nie działa to w drugą stronę, tylko stacjonarny ma pierwszeństwo “w rozłączaniu” laptopa. Co mam zrobić, żeby router działał jednocześnie na 2 komputerach.

Dzięki

Jakie masz systemy i jaki router?

Czy router jest usytuowany w pobliżu komputera stacjonarnego? Może obudowa stacjonarki znajduje się na linii sygnału? Miałem podobne objawy: włączanie komputera stacjonarnego powodowało rozłączanie internetu w notebooku. Problem zniknął po przeniesieniu routera w inne miejsce.

:roll:

Systemy to: Windows XP na stacjonarce oraz Windows Vista na laptopie. Robiłem formata na laptopie i było to samo także to raczej nie jego wina.

Tak, router jest usytuowany w pobliżu komputera. Ciekawe, nie wiem czy mi się uda go przenieść ze względu na dość krótki kabel ale spróbuję

Dodane 04.07.2011 (Pn) 22:29

Niestety nic nie pomogło, może jeszcze jakieś pomysły?

Spróbuj zresetować router do ustawień fabrycznych.