router+Internet+LAN

Witam,

mam router pentagram cerberus P 6381-2 do niego podłączy jest na kablu PC(XP) a lapek(vista) na WiFi. Aby Internet śmigał należy ustawić automatyczne pobieranie adresów IP. Kompy są w tej samej grupie roboczej, nadane mają nazwy i widzą się, lecz nie mogę się do nich dostać. Wyskakuje błąd “System nie może uzyskać dostępu do PC” (Vista) lub “Laptop nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego…”(XP) Gdy nadaję im adresy IP to ani się nie widzą ani nie ma neta :expressionless: Jak skonfigurować router/system aby kompy były w sieci i miały dostęp do Internetu?

na PCta to nie wiem jak tam jest… ale w Viscie masz w centrum sieci i udostępniania, dostęp do plików i folderów itd. Standardowo jest to wyłączone i trzeba sobie uruchomic. Co do połączenia z internetem to zobacz czy wlasciwy SSID jest wprowadzony oraz czy na routerze nie ma uruchomionych filtrów MAC, IP…Jeżeli są to musisz dodac je albo wyłączyć filtrowanie. Proponuje jeszcze podłączyc oddzielnie kazdy komputer do internetu przez modem. Jeżeli oba działają tzn ,że ustawienia routera są złe. Pozdrawiam

Hej,

Co rozumiesz pod pojęciem, że nie możesz się dostać?? Chodzi Ci o samo połączenie dwóch komputerów, by była możliwość przeglądania zawartości zasobów jednego komputera na drugim??

Jeśli dasz automatyczne nadawanie adresu IP to komputery powinny być w sieci lokalnej i powinny mieć dostęp do internetu. A swoją drogą - jakie adresy otrzymuje jeden i drugi komputer - jaki jest adres IP, maska podsieci i brama domyślna?? Dwa ostatnie adresy powinny pokrywać się w obu komputerach - jest tak??

Dokładnie, udostępnianie trzeba uruchomić. Myślę, że przydatna będzie w tej chwili demonstracja Mała sieć domowa w Windows XP - tylko jedna uwaga - pomijamy fragment o ustalaniu ręcznym adresów IP dla poszczególnych komputerów.

Najlepiej w panelu konfiguracyjnym Routera w sekcji Wireless / MAC Address Filtering dodaj MAC karty sieciowej, przez którą laptop łączy się do sieci.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W Centrum sieci w udostępnianiu mam włączone wszystko poza udostępnianiem drukarek i multimediów.

Nie mogę się do komputera dostać czyli po kliknięciu w jego ikonę w sieci wywala błąd

5k0ufs.jpg

A w routerze MAC filtering mam nieaktywny (choć nie mam pojęcia co to jest)

Hej,

:arrow: A czy udostępniłeś jakieś pliki na Windows Vista?? I czy podobnie zrobiłeś na Windows XP??

Spróbuj skonfigurować połączenie krok po kroku. W przypadku Windows XP posłuż się podaną przeze mnie wcześniej demonstracją, a w przypadku Windows Vista poradnikiem Udostępnianie Plików i Drukarek - Windows Vista.

Spróbuj połączyć się wskazując udział - jest o tym w turtorialu o WinXP - na Viście to akurat będzie działało tak samo.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Coś tam ustawiłem, i na PC (XP) już ma dostęp do plików na Lapku, ale w drugą stronę bez zmiana. Ciągle ten komunikat o braku dostępu. A zależy mi właśnie, żeby z lapka mieć dostęp do PieCa

Hej,

Może właśnie w tym problem… Nie masz coś tam ustawiać, tylko dokładnie tak, jak jest w demonstracji.

A tak próbowałeś się z PC’tem połączyć??

Pozdrawiam,

Dimatheus