Router - Internet z modemu USB

Witam
Mam pytanie. Posiadam Router TPLINK AC750 Archer D2 i modem Internetowy USB. Czy jest możliwość uzyskania Internetu tylko z tego modemu USB? Router pracuje w domu gdzie nie ma możliwości uzyskania Internetu inaczej niż z tego modemu USB, a ma być też WIFI

Archer D2 nie obsługuje modemów, więc tutaj nie wykorzystasz go do rozsyłu WiFi z modemu.

Ok. Dzięki za odpowiedź

A jaki ruter obsługiwałby modemy USB żeby z USB był internet?

O jaki internet z USB ci chodzi i co chcesz podłączac na to USB podaj dokładnie?

np. D-Link DWR-116 ale polecam jakiś lepszy kupić, ten trochę stary.


słuszna uwaga by uniknąć zakupu routera co mimo możliwości podłączenia modemu USB go nie rozpozna np. jakiś bardzo stary do nowego routera.

Jeżeli chodzi o modem to jest to huawei, a zadanie jest takie żeby po podłączeniu modemu usb był internet wifi. bez żadnych fajerwerków. Żeby w całym domu był internet.

Dokłądny model modemu huawei podaj bo jest ich kilka.

DWR-118 aczkolwiek nie wszystkie obsługuje, TP-Link MR3420 aczkolwiek ma USB2.0 wymaga dodatkowego pradu na USB. Synology RT1900AC używamz huawei E3272 z Play i działa, ale swoje kosztuje.

Huawei E3276

Lista obsługiwanych modemów w TP-Link MR3420: http://www.tp-link.com.pl/support/3g-comp-list.html?model=TL-MR3420

Synology lista zgodności: https://www.synology.com/pl-pl/compatibility?search_by=category&category=usb_3g_4g_dongles&p=1

Jak klikniesz na stronie Synology w E3276 okazuje się, że nie działa z RT1900AC.

1 polubienie

Dzięki bardzo

Od siebie dodam, że wspomnianego TP-Linka testowałem rok temuz E3272 i się mega zawiodłem. Czeste rozłączania modemu wymagające wyłączenia i włączenia z pradu, Mocne nagrzewanie się modemu tka jakby router za mocno dawał napiecie na USB. Na Synology to działą tak, że jestem w mega szoku. Tydzien nie zagladam do routera i internet z Orange śmiga az miło. Mnóstwo dodatkowych funkcji, zabezpieczen jak chodźby udostepnianie plików w sieci lokalnej z karty SD, które działa bez najmniejszych problemów. Strona konfiguracyjna w pełni spolszczona, a jak kiedyś dorobię się światłowodu, o ile dożyję w swojej lokalizacji to router będzie super. Jeżeli to ma byuć LTE jako sieć domowa to radziłbym raz zainwestowac w Synology ja myślę na 99% nie pożałujesz i do tego modem na Allegro z Play E3272 i jedziesz :slight_smile: