Router jako access point - jak?

Siemka! Mam router podłączony do desktopa (TP-Link TL-WR340), mam zabezpieczone wi-fi. Ostatnio kupiłem sobie Philipsa 42’ z dostępem do neta.

I teraz moje pytanie jak zrobić, żebym mógł się połączyć do neta w tym TV (nie ma w nim wi-fi). Czy można by było dokupić drugi router, połączyć go jednym kablem RJ-45 do TV, a sygnał neta łapał by bezprzewodowo z drugiego routera, który jest podpięty do desktopa? Chciałbym zrobić taki access point z tego drugiego routera. Z góry dzięki za odpowiedź :wink:

Router do desktopa czy desktopa do routera? Udostępniasz bezprzewodowy internet za pomocą tego routera, a desktop ma net z innego źródła? Jeśli tak, to nie kupuj routera, tylko access point po prostu. Ale dlaczego nie połączysz telewizora z routerem po prostu kablem?

Możesz tak zrobić ale to jest kosztowne (cena AP + rachunek za prąd). Najprościej będzie podłączyć TV kablem do routera.

Łukasz14 , używaj wyszukiwarki. Podobny temat był już poruszany…

viewtopic.php?f=15&t=362153

Felippe82 , tylko, że kabel bym musiał przez 3 pokoje poprowadzić, a tak to wezmę bezprzewodowo i nie będę się męczyć z metrami kablami :wink:

Pozostaje jeszcze problem zasięgu - przez 3 ściany to może byc już kłopot.

Przede wszystkim napisz w jaki sposób odbierasz internet ?

Jaki dostawca ?

bogna2009 , net jest z kablówki, przez modem “Scientific atlanta”. Z zasięgiem nie będzie problemu, bo wi-fi teraz łapie bezproblemowo w całym mieszkaniu :wink:

Rozwiązania są 3:

  1. Jak wspomniano kabel LAN.

  2. Kupić jakikolwiek AP z trybem APC (access point client).

  3. to samo tylko z trybem Bridge.

Prawie wszystkie AP na runku posiadają obydwa tryby.

bogna2009 , a za pomocą będę mógł podzielić moje łącze?

http://allegro.pl/item861253071_tp_link … 2l_fv.html

Tak.

Ja jednak polecę model TL-WR543G.

Jest tylko symbolicznie droższy a ma to co bardzo dobry router posiadac powinien:

  1. Wymienną antenkę

  2. Chipset Atheros

  3. XR

  4. NAT od strony wi-fi dla APC

Z doświadczenia wiem że takie rzeczy w przyszłości się przydają a skoro cena w zasadzie taka sama to warto.

A czy dało by skonfigurować tą sieć tak:

Internet (z kablówki) - Modem - (połączenie kablem rj-45) Router (wi-fi) >)>)>)>) Access point - (połączenie kablem rj-45) TV

Właśnie o takiej konfiguracji mówimy :smiley:

Inaczej się nie da.

Ok, dzięki za pomoc, w najbliższym czasie dokonam zakupu :slight_smile:

Aaa i jak będę mieć już ten Access point to jak go skonfigurować? Podłączyć go do pc’ta, sklonować maca modemu, a następnie podłączyć do TV?

A czy będzie jeszcze coś podłaczane pod ten 340 ?

Jakiś inny komp czy komórka ?

bogna2009 , do tego 340 jest podłączony tylko ten desktop i od czasu do czasu korzystam z wi-fi, ale nic przez kabel nie jest do niego podłączone.

To podłączasz nowego Ap pod philipsa, ustawiasz w tryb APC i gotowe.

Pozostaje jeszcze pytanie jaka jest ustawiona autentyfikacja na 340 ale to już we własnym zakresie.